Reklama

PornHub zapewni edukację seksualną. W Polsce być może jedyną

Edukacja seksualna w Polsce jest jak Koronawirus w maju – w odwrocie. Dlatego też być może szczególnie nad Wisłą ważna będzie nowa akcja serwisu PornHub – Sex Ed.

Edukacja seksualna z PornHubem

PornHub Sex Ed to seria filmów, która porusza szeroko rozumianą tematykę edukacji seksualnej. Będzie dostępna w ramach Pornhub Sexual Wellness Centre. To uruchomiona w 2017 roku platforma, która szybko stała się bardzo popularnym i merytorycznym źródłem wielu informacji dotyczących szerokiej tematyki. Od biologicznej, przez społeczne, po różne elementy życia społecznego.

Czytaj też: Twitch rozpoczyna walkę z użytkownikami blokującymi reklamy

Na początku seria będzie składać się z 11 filmów. Widzowie dowiedzą się z nich na temat anatomii kobiet i mężczyzn, przygotowaniu do seksu, porozumiewaniu się w trakcie zbliżenia, masturbacji oraz chorobach przenoszonych drogą płciową. Ważnym tematem będzie też bezpieczny seks w dobie pandemii COVID_19. Nad stroną merytoryczną serii czuwają licencjonowani terapeuci seksualni oraz lekarze.

Czytaj też: Robot naśladujący ludzkie spojrzenie trafi do parków rozrywki Disneya

Koniecznie poprosimy wersję polską. Edukacja seksualna nad Wisłą wchodzi w średniowiecze

Od 2015 roku edukacja seksualna w Polsce galopuje w kierunku średniowiecza. Żeby nie szukać daleko, weźmy kilka cytatów:

  • Ludzie, którzy podejmują współżycie z tymi środkami (antykoncepcyjnymi), częściej zachodzą w ciążę i częściej decydują się na pozbawienie życia dziecka niż ci, którzy na taką edukację nie byli narażeni.
  • Następstwem antykoncepcji są zdrady i rozwody. (…) Stosowanie prezerwatywy i stosunek przerywany powoduje raka piersi, a kobieta pozbawiona dobroczynnego wpływu nasienia choruje. (…)
  • Płodność nie jest chorobą, żeby ją eliminować i z nią walczyć. (…) Kto nie dojrzał do przyjęcia potomstwa, nie dojrzał też do życia płciowego.
  • Jeśli Rzeczpospolita ma przeciwstawiać się demoralizacji dzieci, to nie tylko może, ale wręcz musi karać za propagowanie podejmowania przez nie aktywności seksualnej.

Autorką trzech pierwszych wypowiedzi jest Urszula Dudziak, ekspertka MEN do spraw wychowania w rodzinie. Czwarta to z kolei błysk obecnego ministra edukacji Przemysława Czarnka z jednej z sejmowych debat.

Czytaj też: SMS-y od Ministerstwa Zdrowia nie będą wysyłane. Kolejna awaria systemu

To dobitnie pokazuje, że na edukację seksualną w szkołach nie mamy co liczyć. Z kolei rodzice nie zawsze wiedzą w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na, jakby nie patrzeć, trudne tematy związane z dojrzewaniem. Dlatego też seria PornHuba może okazać się bardzo pomocna i bardzo przydatna byłaby wersja z polskimi napisami. O ile nie zostanie całkowicie w Polsce zakazana. W obecnych czasach nigdy nic nie wiadomo.

Czytaj też: Wiadomości Google z kolejną ciekawą funkcją