Warner Bros. nie ogłosił jeszcze kolejnej części przygód Arthura Curry, ale wiadomo już, że ma zamiar opowiedzieć więcej podwodnych historii. Studio ogłosiło, że powstanie spinoff Aquamana. Jego tytuł to The Trench.

The Trench ma być horrorem opowiadającym o rasie Otchłańców, których mogliśmy zobaczyć w filmie Aquaman. Było to jedno z królestw, jakie James Wam pokazał w swojej produkcji. Otchłańcy są stworami o z grubsza humanoidalnej budowie. Jednak ich wygląd przywodzi na myśl piranie i potworne ryby głębinowe. Fakt, że powstanie spinoff Aquamana nie jest niczym zaskakującym. Świat wykreowany przez Wana jest niezwykle bogaty i fascynujący. Jednak głównym powodem jest sukces, jaki Aquaman osiągnął.

Czytaj też: Oficjalne streszczenie fabuły Avengers: Endgame

Do tej pory boxoffice filmu wynosi ponad miliard dolarów na całym świecie. Mimo, iż w Polsce premiera odbyła się 19 grudnia, to w wielu kinach nadal odbywają się seanse. Patrząc na ten sukces pewny jest również sequel Aquamana, choć na razie Warner Bros. nie zdradza szczegółów tego projektu.

Powstanie spinoff Aquamana. Będzie nazywał się The Trench

Producentami The Trench zostali James Wan i Peter Safran, zaś za scenariusz odpowiadają Noah Gardner i Aidan Fitzgerald. Z tego co wiadomo, film ma mieć skromniejszy budżet niż Aquaman, a w The Trench nie pojawi się żadna znana z Aquamana postać. Jason Mamoa również. Otchłańcy są w komiksach DC dość świeżym dodatkiem. Pojawili się dopiero w 2011 roku, więc ich historia daje ogromne pole do popisu. Istoty te należały do królestwa Atlantydy, ale po zatonięciu zostali odcięci od reszty mieszkańców. Wówczas, w głębinach oceanu, wyewoluowali w krwiożercze bestie.

Czytaj też: Nowe zdjęcie zza kulis filmu Aniołki Charliego

Źródło: comicbookmovie.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej