Reklama

Oficjalne streszczenie fabuły Avengers: Endgame

Ile potrwa film Avengers: Endgame?

Otrzymaliśmy już dwa zwiastuny Avengers 4, z których, tak jak obiecano, nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele. W końcu jednak Disney udostępnił oficjalne streszczenie fabuły Avengers: Endgame.

Fabuła Endgame to pilnie strzeżona tajemnica. Twórcy zadbali, byśmy w zwiastunach dowiedzieli się bardzo niewiele. Dodatkowo cały czas podkreślają, że nie ważne na co się przygotujemy, film i tak nas zaskoczy. Prawdopodobnie nawet trailery zostały nieco zmienione komputerowo, by wykorzystane sceny mogły wprowadzić nas w błąd. Choć tak skąpa promocja filmu drażni fanów, to trzeba przyznać, że działa jak perpetuum mobile. Szum medialny wokół tej produkcji jest nieustanny. Wciąż pojawiają się nowe plotki i teorie, co tylko napędza zainteresowanie Endgame. Disney jednak nie może mieć wszystkiego pod kontrolą i pojawiły się przeróżne mniej lub bardziej wiarygodne przecieki. Zwłaszcza, jeśli chodzi o zabawki z filmu.

Czytaj też: Ile potrwa film Avengers: Endgame?

W końcu, po wielu miesiącach studio postanowiło opublikować Oficjalne streszczenie fabuły Avengers: Endgame. Jest ono krótkie i nie zdradza tak naprawdę za wiele. Pokazuje jednak jak działanie Thanosa odbiło się na pozostałych przy życiu ludziach.

Po niszczycielskich wydarzeniach z Avengers: Infinity War (2018), wszechświat jest w ruinie. Wszystko spowodowane jest przez Szalonego Tytana, Thanosa. Z pomocą ocalałych sojuszników, członkowie Avengers, muszą zebrać się kolejny raz, by cofnąć to, co zrobił Thanos i raz na zawsze przywrócić porządek wszechświata. Bez względu na konsekwencje, jakie mogą ponieść.

Z trailerów wiemy, że przy życiu pozostał Kapitan Ameryka, Iron Man, Thor, Hulk, Czarna Wdowa, Ronin (Hawkeye), War Machine, Ant-Man, Nebula i Rocket. Możliwe, że jeszcze ktoś, o kim do tej pory nie było mowy. Na pewno Kapitan Marvel będzie silnym sprzymierzeńcem Mścicieli. Niepokojące są słowa: „bez względu na konsekwencje, jakie mogą ponieść.”. Mogą one sugerować, że ktoś ze znanych nam herosów będzie musiał w tej walce zginąć?

Kto to będzie? Tego dowiemy się 25 kwietnia, podczas premiery filmu.

Czytaj też: Premiera trzeciego sezonu serialu Jessica Jones już w lecie?

Źródło: comicbookmovie.com