Reklama
aplikuj.pl

Premiera Nissan Pathfinder 2022 i koniec z CVT

Premiera Nissan Pathfinder 2022, Premiera Nissan Pathfinder, Nissan Pathfinder 2022

Jako jeden z najstarszych samochodów w ofercie marki, nowy Nissan Pathfinder 2022 musiał wprowadzić szereg zmian, aby stać się konkurencyjny na rynku. Jak mu poszło?

Nowy Nissan Pathfinder 2022

Wreszcie można powiedzieć, że Nissan Pathfinder ma jakiś charakter i może stać się szeroko rozpoznawalny za sprawą przede wszystkim swojego przodu. To tam znalazła się charakterystyczna maskownica V-Motion, czy światła LED z sekcją kierunkowskazów w formie istnych „brwi” tuż nad nimi.

Czytaj też: Nissan Office Pod, czyli biuro na kółkach
Czytaj też: Nissan Leaf10 Special Edition czerpie garściami z modelu Ariya
Czytaj też: Nowy Nissan Qashqai zmierza do nas wielkimi krokami

Dalej sprawa wygląda tylko lepiej i to przede wszystkim dzięki efektowi „unoszącego się” dachu przez przyciemnione słupki. Tył uzupełnia wielki napis PATHFINDER, a wewnątrz kierowcę może ucieszyć 12,3-calowy cyfrowy zestaw zegarów, 9-calowy centralny ekran infotainment, czy 10,8-calowy wyświetlacz head-up.

W przeciwieństwie do swojego siedmioosobowego poprzednika, Pathfinder 2022 otrzymał tylną kanapę na trzy osoby, dzięki czemu standardowa liczba miejsc siedzących wzrosła do ośmiu. Lekkiemu polepszeniu uległa przestrzeń bagażowa za tylną kanapą, wynosząca teraz 470 litrów.

Czytaj też: Nissan Armada 2021, czyli nowy wygląd i szereg ulepszeń
Czytaj też: Nissan wyjaśnia co poszło nie tak, przyznając przestarzałość swoich modeli
Czytaj też:
Co nowego w Nissan Murano 2021?

Pod kątem technologii możecie być pewni obecności Nissan Safety Shield 360 nawet w standardowym modelu, ale na ProPilot Assist pozwolą sobie tylko wydania średniego segmentu, a na jego ulepszoną wersję tylko te topowe wydania.

Po stronie napędu nowy Nissan Pathfinder 2022 ma do zaoferowania 3,5-litrową V6 o mocy 288 koni mechanicznych i 351 Nm momentu obrotowego, która jest zaprzęgnięta do 9-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Więcej szczegółów na jego temat poznamy bliżej premiery rynkowej tego lata.