Reklama

Prototyp Audi Q5 Sportback w obiektywie

Przed miesiącem Audi ujawniło swojego odświeżonego crossovera Q5, ale obok niego zabrakło wydania Sportback. To jednak powstaje, co ukazują kolejne zdjęcia szpiegowskie Audi Q5 Sportback w testach.

Chociaż ten nowy podkręcony crossover nadal ukrywa się pod kamuflażem, trudno jest nie dostrzec wyraźnego spadzistego dachu i klapy bagażnika. Kiedy Q5 Sportback pojawi się na rynku, będzie miał te same zaktualizowane przednie i tylne zderzaki oraz konsole, które Audi wrzuciło do swojego zwykłego crossovera.

Oba będą również dzielić wnętrze, ale przypominam, żebyście nie oczekiwali znaczących zmian, ponieważ Q5 przeszedł tylko delikatne odświeżenie w ramach tego „w połowie cyklu”. Możemy przy tym liczyć na najnowszy system multimedialny MIB 3 i nowy 10,1-calowy ekran dotykowy w Q5 Sportback.

Powinien być wyposażony w standardowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz monitorowanie martwego pola w standardzie (via Motor1).

Układy napędowe również powinny być takie same. Liczymy więc na dodatek łagodnej hybrydy do czterocylindrowego silnika o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem. To połączenie zapewni 261 koni mechanicznych i 370 Nm momentu obrotowego i nie zdziwimy się, jeśli przy okazji Audi zaprezentuje również model SQ5 Sportback, wykorzystujący 3-litrowy V6 z turbodoładowaniem, który wytwarza 349 KM i moment obrotowy 500 Nm.

Czytaj też: Mercedes pokaże coś wielkiego już w tym tygodniu

Kiedy Q5 Sportback zadebiutuje, będzie konkurował z BMW X4 i Mercedesem GLC Coupe. Jego cena pozostaje niewiadomą, ale będzie zdecydowanie wyższa od Q5 2021 kosztującego 172550 zł i SQ5 2021, które można kupić za odpowiednik 211000 zł w USA.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News