Reklama
aplikuj.pl

Przepowiednie Nostradamusa na 2021 rok, czyli zombie i nadlatująca asteroida

historia

Wszelkiego rodzaju przepowiednie powinniśmy traktować z dużym dystansem, ale kończący się rok był na tyle szalony, że twierdzenia Nostradamusa nie wydają się szczególnie nieprawdopodobne.

Michel de Nostredame, zwany również Nostradamusem, żył w XV-wiecznej Francji, gdzie zajmował się medycyną i astrologią. Większość kojarzy go zapewne z przepowiedni, które wzbudzały wiele kontrowersji. Wydaje się bowiem, że większość jego „trafień” to po prostu wynik nadinterpretacji.

Czytaj też: Isaac Newton pozostawił po sobie zaskakujące notatki dot. biblijnej apokalipsy
Czytaj też: Nie uwierzycie, jak Isaac Newton chciał walczyć z czarną śmiercią
Czytaj też: W jednej z bibliotek odkryto nieznany rękopis Izaaka Newtona

Co, zdaniem Nostradamusa, czeka nas w 2021 roku? Wygląda na to, że po pandemii koronawirusa przyjdzie nam się zmierzyć z hordami zombie, ponieważ jeden z rosyjskich naukowców ma rzekomo stworzyć broń biologiczną zamieniającą ludzi w żywe trupy.

Przepowiednie Nostradamusa dot. 2021 roku zakładają m.in. pojawienie się zombie

Z kolei zapiski naukowca związane z ogniem i smugą na niebie wydają się nawiązywać do przelatującej asteroidy. Niektórzy doszukują się w tym odniesień do obiektu (410777) 2009 FD, przez długi czas uznawanego przez NASA za potencjalnie niebezpieczny dla Ziemi.

Czytaj też: Czy Einstein miał rację? Naukowcy wykorzystali wieżę telewizyjną, aby się tego dowiedzieć
Czytaj też: Rzadkie nagranie pokazuje Einsteina mówiącego o muzyce i bombie atomowej
Czytaj też: Einstein ostrzegał przed niemieckim antysemityzmem na długo przed holocaustem

Sceptycy dokonań Nostradamusa powołują się na potencjalne błędy w tłumaczeniach jego notatek, które oryginalnie powstały w języku francuskim. Co więcej, astrolog posługiwał się dość poetyckim językiem, którego interpretacja może wywoływać wiele nieścisłości. Wreszcie, historycy podejrzewają, że część trafionych przepowiedni Francuza… zostało dopisanych po tym, jak owe wydarzenia miały już miejsce.