Reklama

Data premiery Hercules 6×6. To bestia Rezvani wśród pickupów

Rezvani Hercules 6x6, Herculex 6x6, premiera Hercules 6x6

Zgodnie z oczekiwaniami, nie musimy czekać jeszcze długo na najnowszy samochód Rezvani. Ujawniona właśnie data premiery Hercules 6×6 wspomina o oficjalnym debiucie w najbliższy wtorek 10 listopada.

Hercules 6×6, to przede wszystkim wielkie oczekiwania

Rezvani nieco zaszalało z marketingiem wokół tego pickupa, wspominając, że to istny „bóg wszystkich ciężarówek”, ponieważ jest ponoć najmocniejszym sześciokołowym modelem na świecie. Jak bardzo?

Oficjalnie tego nie wiemy, ale najpewniej Hercules 6×6 napędzi silnik z innego cacka producenta, czyli 6,2-litrowy V8 z doładowaniem o mocy ponad 1000 koni mechanicznych i momentem obrotowym rzędu 1180 Nm.

Czytaj też: Boski zwiastun Rezvani Hercules 6×6
Czytaj też: Lister LFP to najszybszy SUV na świecie
Czytaj też: Obejrzyjcie kosztującego krocie hiperSUVa RM-X2 od Ramsmobile

Z tego co wiemy, Hercules 6×6 nie jest w pełni autorskim dziełem Rezvani, bo bazuje na podwoziu Jeepa Wranglera i sprawia wrażenie, jakby czerpał też garściami z Jeepa Gladiatora. Dzierży przy tym wielkie terenowe koła, dodające mu animuszu przy wysokim poziomie jazdy.

Czytaj teżTo tylko teaser, ale już drżymy. Czym będzie Rezvani Hercules?
Czytaj też: Rezvani Tank X pierwszym hiperSUVem na świecie
Czytaj też: Rezvani Tank 2020 w rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej

Jednak Rezvani (znając historie firmy) zaszaleje pod kątem szeregu dodatkowych funkcji oraz możliwości w pickupie Hercules 6×6. Nic jednak dziwnego, jako że oferta marki obejmuje nawet wojskowy model Tank, który dzierży kuloodporne panele nadwozia i szyby, a nawet funkcje obronne.

Rezerwacje na Hercules 6×6 już ruszyły, a jego dostawy Rezvani zrealizuje w następnym roku.