Reklama
aplikuj.pl

Jakie samochody zatrzymujemy najdłużej po zakupie?

samochody zatrzymujemy najdłużej, Toyota, Toyota Prius

Wyobraźcie sobie, że kupujecie samochód i jeździcie nim ponad 15 lat. Co wybieracie? Nowy raport sprawdził, jakie samochody zatrzymujemy u siebie najdłużej.

Które samochody zatrzymujemy najdłużej?

Najlepszy klient, to taki, który wraca do firmy. Co jednak w momencie, kiedy po jednym zakupie ten klient zamiast sięgać po kolejne produkty trzyma się z tym pierwszym przez wiele lat? Czy takie odzwierciedlenie ich trwałości jest dobre dla finansów marki?

Czytaj też: Finaliści Europejskiego Samochodu Roku 2021 ujawnieni
Czytaj też: Nowy plan Peugeota podkręci temperaturę w ofercie
Czytaj też: Rzućcie okiem na rewolucyjne strukturalne baterie Tesli

Niestety odpowiedzi na powyższe pytanie nie mamy, ale za to wiemy, że to właściciele Toyoty są najbardziej lojalni wobec kupionych samochodów, co potwierdza, że zatrzymują je w swoich rękach ponad 15 lat. Na to wskazuje badanie iSeeCars, w którym przeanalizowano ponad 660000 samochodów z lat modelowych 1981-2005 sprzedanych w 2020 roku.

Według statystyk siedem na 10 samochodów, które są przechowywane przez właściciela przez ponad 15 lat, pochodzi od tego samego producenta, czyli Toyoty. Wśród nich wyróżnia się Toyota Prius, która jest o 2,2 razy dłużej utrzymywana w rękach jednego właściciela przez 15 lat, niż przeciętne pojazdy.

Czytaj też: Wyniki BMW w Polsce w 2020 roku. Jak poradziła sobie firma?
Czytaj też: Spójrzcie na render SUVa Dacia Bigster 2025
Czytaj też:
Spójrzcie na podkręcone Ferrari F8 Tributo przez Novitec

Pozostałe 3 pojazdy z 10 najdłużej pozostających w jednych rękach również dotyczą producenta z Japonii, bo listę uzupełnia Subaru Forester oraz Honda CR-V i Pilot.