Reklama
aplikuj.pl

Nowy plan Peugeota podkręci temperaturę w ofercie

Peugeot 508 PSE sedan kombi

Peugeot to obecnie część koncernu Stellantis, co z pewnością wpłynie na przyszłość marki. Ta z kolei, jak wskazuje raport z Auto Express, planuje, że każdy Peugeot doczeka się wydajniejszego wariantu.

Nowy plan Peugeota obejmuje wydajniejsze modele

Jak podaje wspomniany raport, prezes firmy, Jean-Philippe’a Imparato, wyjawił, że Peugeot chce oferować wydajną wersję każdego swojego sprzedawanego modelu. Pierwszym z nich będzie 508 Peugeot Sport Engineered, który „wyśle ​​wiadomość” do świata.

Czytaj też: Smutne wieści o hipersamochodzie Peugeota na Le Mans
Czytaj też: Zakamuflowany hatchback Peugeot 308 wyszpiegowany
Czytaj też: Peugeot 3
08 nowej generacji pokazał się w kamuflażu

Warto tutaj od razu przypomnieć, że we wrześniu Peugeot zaprezentował 508 PSE jako najpotężniejszy samochód drogowy marki w historii. Jego hybrydowy układ napędowy typu plug-in łączy turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra z dwoma silnikami elektrycznymi, co daje łączną moc 355 KM i 520 Nm momentu obrotowego.

Dzięki temu 508 PSE rozpędza się do setki w 5,2 sekundy i maksymalnie dobija do 250 km/h ograniczonej prędkości maksymalnej. W trybie elektrycznym osiąga do 135 km/h, a jego akumulator o pojemności 11,5 kWh wystarcza na przejechanie 42 km.

Czytaj też: Wiemy co napędzi hipersamochód Peugeota Le Mans
Czytaj też: Odświeżony Peugeot 5008 czerpie garściami z nowego 3008
Czytaj też: 
Nowe elektryczne rowery Peugeot Crossover eT01

Tak czy inaczej, 508 PSE zadebiutuje na rynku w tym roku, a szczegóły nowego 308 pojawią się w marcu. Jeśli Peugeot dodaje do swojej oferty wersje wyczynowe, w najbliższej przyszłości możemy się spodziewać także 308 PSE, a także znacznie więcej.