WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung i SK Hynix zaprzestaną dostaw do Huawei

Nie wszyscy producenci sprzętu zastosowali się do ograniczeń nałożonych przez USA na Huawei. Część z nich cały czas dostarczała podzespoły do chińskiej firmy – w szczególności były to firmy spoza USA.

Okazuje się, że niektórzy koreańscy producenci przyłączą się do działań rządu USA i nałożą ograniczenia na Huawei. W szczególności dotyczy to Samsunga oraz SK Hynix.

Czytaj też: Ten model GeForce RTX 3090 KINGPIN od EVGA będzie zachwycał

Od 15. września obie firmy wstrzymają wszelkie dostawy do Huawei. Samsung już przestał dostarczać sprzęt, a SK Hynix ostatnie dostawy wyśle 14. września. Decyzja ta w przypadku drugiej firmy jest jednak niezrozumiała.

Szacuje się, że 41,2% przychodów SK Hynix w I półroczu 2020 roku pochodziło z Chin. Większość z nich generował Huawei. Taka decyzja oznacza więc potężne starty dla firmy – dlaczego więc podjęto takie kroki? Niestety żadnych oficjalnych oświadczeń na ten temat jeszcze nie ma, więc powodów nałożenia sankcji nie znamy.

Otrzymaliśmy krótkie oświadczenie firmy Huawei w sprawie łańcucha dostaw:

Huawei posiada rozbudowany system dostaw, którego sprawne funkcjonowanie nie jest uzależnione od pojedynczych dostawców. Firma dysponuje rozwiązaniami technologicznymi pozwalającymi na utrzymanie stałych dostaw wyświetlaczy i będzie kontynuować współpracę z partnerami w celu dostarczania coraz lepszych produktów i usług dla konsumentów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News