WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung QLED 8K Q700T robi 8K bez 8K. Sztuczna inteligencja czyni cuda

Kolejny Samsung na naszym rynku z ekranem 8K. Co oferuje Q700T?

No i jest! Rodzina Samsung QLED 8K po tym jak pojawiła się u nas w postaci Q950T i Q800T znów się powiększa. Tym razem otrzymujemy QLED 8K Q700T, który dostępny będzie w rozmiarze 55 i 65 cali.

Zaraz, zaraz, ale kto kupuje telewizory 8K? Ano okazuje się, że coraz więcej osób.

Grzegorz Stanisz, szef działu RTV Samsung Electronics Polska

Szacujemy, że sprzedaż telewizorów 8K wzrośnie w tym roku pięciokrotnie (do ok. 2 tys. sztuk). Wprowadzenie do oferty telewizora 8K o przekątnej 55 cali to odpowiedź na sygnały od osób, które poszukują telewizora o mniejszej przekątnej, ale o najwyższej jakości obrazu. To także efekt stale rosnącego zainteresowania i rosnącej dostępności tych zaawansowanych telewizorów.

Czytaj też: Deweloperzy wielbią PS5 za to jak wspaniale się na niej pracuje

Największym problemem jednak dalej pozostaje to, że treści 8K zbyt dużo nie ma. Nawet jeśli jesteśmy graczami i wkrótce podłączymy PlayStation 5 i Xbox Series X zdolne prezentować obraz 8K to jednak będzie to rzadkością wśród gier. Samsung ma jednak rozwiązanie.

Podobnie jak w wyższych modelach telewizorów z rodziny QLED 8K, w modelu Q700T zastosowano Procesor Quantum 8K, który analizuje oglądane treści w czasie rzeczywistym. Przy wykorzystaniu Inteligentnego Skalowanie do 8K materiały, niezależnie od oryginalnego źródła, są skalowane do rozdzielczości jak najbliższej 8K. Warto jednak dodać, że efekt skalowania zależy od typu i jakości materiału wejściowego. Skalowanie może nie działać na materiały przesyłane z komputera i w trybie Gra.

Nowością, która w 2020 roku trafiła do telewizorów Samsung, jest technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem (OTS+). Nowy system, składający się z ośmiu wbudowanych głośników, umieszczonych po 4 stronach telewizora Q700T, pozwala dostarczyć więcej szczegółów audio oraz przenieść widza w sam środek akcji. Ponadto Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) sprawi, że kiedy oglądanie filmu zakłócą prace remontowe odbywające się za ścianą to telewizor automatycznie dostosowuje poziom głośności dialogów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News