Reklama
aplikuj.pl

Ten składany kajak origami, to zapewne marzenie niejednego z Was

składany kajak CLR kickstarter

Kajakarze zamiłowani w mobilności, zgłoście się! Nie do nas, ale na Kickstartera, gdzie rozpoczęła się akcja finansowania składanego kajaku CLR Kayak.

Kajak, który nie jest nadmuchiwany, wymaga od nas transportu na dachu samochodu, a na dodatek późniejszego targania go na wybrzeże, kiedy to nie jest zbyt blisko. Rozwiązanie? Wpadł na nie Daniel Schult z Niemiec, który stworzył kajak CLR inspirowany Origami, mogący trafić nawet na plecy użytkownika.

CLR nie jest rewolucją na rynku, bo widzieliśmy już parę tego typu składanych cacek, ale na ich tle wyróżnia się tym, że jest mniejszy, szybszy w składani i rozkładaniu, a nawet lżejszy przy wadze 6 kilogramów. Kiedy jest złożony przyjmuje postać prostokąta o wymiarach 70 x 50 x 6 cm.

Korpus CLR, to wstępnie złożony pojedynczy arkusz materiału z polipropylenu falistego, którą pokrywa elastyczna powłoka ochronna z kauczuku etylenowo-propylenowo-dienowego. Szereg pasów i aluminiowych mocowań utrzymuje kajak w pożądanym kształcie po jej rozpakowaniu.

Czytaj też: Ebike Commencal Meta Power już z nowym silnikiem Shimano EP8

Po rozłożeniu CLR mierzy 340 cm długości i 65 cm szerokości i może poradzić sobie z ładunkiem o wadze do 118 kg. Użytkownik siedzi na zintegrowanym siedzisku z pianki z oparciem. Cena za taką przyjemność? Całe 529 euro, a dostawy będą realizowane, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News