WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ebike Commencal Meta Power już z nowym silnikiem Shimano EP8

Nowy elektryczny silnik rowerowy od Shimano przyniósł ogrom ulepszeń, a teraz wpada w odwiedziny do elektrycznych rowerów. Tym razem ugościł go na swoim pokładzie Meta Power od Commencal.

Firma Commencal tak naprawdę zaktualizowała swoją ofertę związaną z ebike Meta Power, który teraz między korbami dzierży nowy silnik Shimano EP8. Ta jednostka o mocy 250 W zapewnia 85 Nm szczytowego momentu obrotowego, niższy poziom hałasu i lepsze przełożenia. Jest przy tym wszystkim lżejsza (waży 2,6 kg) i mniejsza.

Elektryczny rower Meta Power sam w sobie, to solidne cacko do terenu z zawieszeniem w stylu enduro. Jego przeznaczeniem są zjazdy i trudniejsze szlaki, gdzie nie wytrzęsie nas całych za sprawą podwójnego, systemu amortyzacji (RockShox lub Fox) i nie zmęczy za bardzo, dzięki elektrycznemu napędowi.

Jego ostro zakrzywiona rama dzierży silnik Shimano EP8 tuż przy korbach, a w dolnej rurze ramy znalazł się 630-Wh akumulator litowo-jonowy. Ten ebike jest dostępny w wersjach z 27,5- i 29-calowymi kołami, a hydrauliczne hamulce tarczowe nikogo zapewne nie dziwą (via New Atlas).

Czytaj też: Masz pomysł na wykorzystanie 5G? Zgłoś się do Plusa

Ba, w cenie 5499$ za podstawowe wydanie SX Ride i 6499$ za wariant 29 Team roweru Meta Power, powinniśmy oczekiwać sporo, ale patrząc po zdjęciach, producent w kaszę nie dmucha.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News