Reklama
aplikuj.pl

Szkic projektowy Skoda Kushaq 2022 przed marcowym debiutem

Szkic projektowy Skoda Kushaq 2022, Skoda Kushaq 2022

Jeśli kojarzycie koncepcję Skoda Vision IN, to już wiecie, czym będzie ten model, który zadebiutuje 18 marca. Dziś szkic projektowy Skoda Kushaq 2022 przypomniał nam o tej premierze.

Szkic projektowy Skoda Kushaq 2022

Skoda Kushaq, to typowy nowoczesny crossover o niewielkich rozmiarach w porównaniu do SUVów, ale z równie wysokim prześwitem. Wzglęem wspomnianej koncepcji Kushaq przeszedł zmiany, jakich można się spodziewać, zyskując większe reflektory i lusterka, zwykłe klamki drzwi i drobne modyfikacje nadwozia i tracąc podświetlaną maskownicę.

Czytaj też: Zwiastun Skoda Fabia 2021. Czwarta generacja Fabii nadchodzi
Czytaj też: Nowa Skoda Fabia wyszpiegowana z produkcyjnym nadwoziem
Czytaj też: Czy kombi Skoda Fabia przetrwa?

Jako dosyć problematyczna marka dla koncernu Volkswagena, Skoda podgryza nieco ofertę Volkswagena, wykorzystując platformy dostępne dla firm tej grupy, łącząc je z niższymi płacami w Czechach. To prowadzi do tańszych odpowiedników modeli Volkswagena, ale jest to problem, z którym grupa nie ma zamiaru walczyć, a wykorzystać go np. na rynku indyjskim.

Czytaj też: Premiera Skoda Scala Edition S zaostrza apetyt na wersje RS
Czytaj też: Skoda Enyaq GT pokazała się w jeszcze skromniejszym kamuflażu
Czytaj też: Podkręcona Skoda Octavia RS kontra BMW 745Le Hybrid

To tam będzie produkowana Skoda Kushaq z 95% wyprodukowanych lokalnie komponentów, bazując na indyjskim wariancie platformy MQB A0 używanej w Europie dla Skody Kamiq, z którą ten model ma wiele wspólnego.

Ten nowy indyjski crossover będzie sprzedawany z turbodoładowanymi silnikami benzynowymi o pojemności 1,0 i 1,5 litra z trzema lub czterema cylindrami, od których zależy wybór manualnej, automatycznej lub skrzyni DSG.