Reklama

Skoda zapowiedziała SUVa Kushaq. Marka zawalczy z Dacią?

Skoda zapowiedziała SUVa Kushaq, Skoda Kushaq

Dziś mamy dla Was dwie ważne informacje na temat czeskiej marki, bo gdyby tego było mało, że Skoda zapowiedziała SUVa Kushaq, co nieco na temat jej przyszłości powiedział szef sprzedaży Grupy VW.

Skoda Kushaq i strategia na rynku

Jako dosyć problematyczna marka dla koncernu Volkswagena, Skoda podgryza ofertę Volkswagena, wykorzystując platformy dostępne dla firm tej grupy, łącząc je z niższymi płacami w Czechach. To prowadzi do tańszych odpowiedników modeli Volkswagena, ale jest to problem, z którym grupa nie ma zamiaru walczyć.

Czytaj też: Skoda Enyaq GT pokazała się w jeszcze skromniejszym kamuflażu
Czytaj też: Podkręcona Skoda Octavia RS kontra BMW 745Le Hybrid
Czytaj też: Kiedy doczekamy się modelu Skoda Fabia nowej generacji?

Wyjawił to szef sprzedaży Grupy VW, Christian Dahlheim w wywiadzie z Automotive News Europe. W nim powiedział, że nie zdegraduje pozycji Skody, aby ta walczyła np. z budżetową Dacią Renaulta.

Nie podoba nam się to porównanie, ponieważ nie chcemy ograniczać Skody do wykorzystywania w myśl tego konkurenta. Skoda konkuruje [obecnie] ze wspaniałymi francuskimi markami i oczywiście z Fordem.

Czytaj też: Nowa Skoda Fabia wyszpiegowana z produkcyjnym nadwoziem
Czytaj też: Czy kombi Skoda Fabia przetrwa?
Czytaj też: Skoda trafiła w dziesiątkę. To powinien mieć każdy samochód

Jeśli z kolei idzie o pierwszy zwiastun małego crossovera zaprojektowanego specjalnie dla Indii, to model „Kushaq” jest wersją produkcyjną koncepcji Vision IN ujawnionej rok temu. Będzie jeździć na indyjskiej wersji MQB A0 i zostanie zaprezentowany w marcu