Reklama

Sony przesuwa tegoroczne premiery. Kiedy zobaczymy Morbiusa i Pogromców duchów?

Jared Leto jako Morbius, Morbius plakaty z filmu, filmy z Jaredem Leto, czy Morbius jest w MCU, Morbius data premiery

Sony Pictures podjęło ciężką decyzję, nad którą zapewne zastanawia się więcej wytwórni. Już nie tylko premiery z najbliższych dwóch miesięcy zostaną przesunięte. Nowe daty dostał Morbius, Pogromcy duchów i kilka innych tytułów. Kiedy filmy wejdą do kin?

CZYTAJ TEŻ: Kwiecień 2020 w HBO GO – kalendarz premier

Już jakiś czas temu w zestawieniu 10 produkcji superbohaterskich, których premiera może się opóźnić pisałam Wam o moich wątpliwościach co do Morbiusa. Wspominałam też o Wonder Woman 1984, która już dostała nową datę premiery. Co do filmu z Jaredem Leto w roli wampira spodziewałam się, że kinowy debiut może być przesunięty, ale nie sądziłam, że na następny rok. Ale stało się, Sony Pictures ogłosiło nowe daty dla kilku tytułów, a przeniesienie ich na przyszły rok naprawdę nie wróży niczego dobrego dla kinematografii i branży filmowej.

Dobrze wiemy, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa gwałtownie się pogarsza. Otwarcie kin w Chinach dało nam trochę nadziei, jednak ich ponowne zamknięcie i nowe przypadki zachorowań nastrajają pesymistycznie. Jesteśmy realistami i wiemy, że sytuacja nie poprawi się przez najbliższy miesiąc a nawet dwa. Sam powrót do normalności też zajmie nam sporo czasu. Wytwórnie filmowe w swoich działaniach biorą przede wszystkim pod uwagę sytuację w Stanach Zjednoczonych, a ona z dnia na dzień jest coraz gorsza. Wczoraj przypadków zachorowań było tam przeszło 20 tysięcy, a ta liczba stale rośnie. Z racji, że USA jest jednym z podstawowych odbiorców produkowanych w Hollywood filmów nie dziwi przekładanie i odwoływanie premier.

Jednak decyzja podjęta przez Sony Pictures nie nastraja nas optymistycznie i każe przypuszczać, że to tylko kwestia czasu, aż inne studia pójdą w ich ślady. Najważniejsze tegoroczne premiery Sony postanowił przełożyć na przyszły rok. Kilka filmów, nad którymi przerwano prace również dostały nowe daty.

  • Pogromcy duchów. Dziedzictwo – film miał mieć premierę 10 lipca 2020; nowa data to 5 marca 2021 roku
  • Morbius – film miał mieć premierę 31 lipca 2020; nowa data to 19 marca 2021 roku
  • Misja Greyhound – film miał mieć premierę 12 czerwca 2020; nowej daty nie ustalono
  • Piotruś Królik 2: Na gigancie – film miał mieć premierę 7 sierpnia 2020; nowa data to 15 stycznia 2021 roku (jest to kolejne przesunięcie, pierwotnie Piotruś Królik 2 miał zadebiutować w kwietniu 2020 roku)
  • Uncharted – film miał mieć premierę 5 marca 2021; nowa data to 8 października 2021 roku (prace nd produkcją zostały przerwane)
  • Niezatytułowany film Marvela i Sony (prawdopodobnie Venom 2) – premierę ustaloną na 8 października 2021 roku odwołano. Prace nad Venomem 2 zostały przerwane, a nowej daty nie ustalono

CZYTAJ TEŻ: Lionsgate zwalnia pracowników. Czy to przez koronawirusa?

Oczywiście nie są to wszystkie tegoroczne filmy, jakie miały wejść do kin od Sony Pictures. Jednak pozostałe to mniejsze tytuły, które można będzie w każdej chwili przenieść, gdyż kampania promocyjna nie jest tak duża. Wiele z nich jednak nadal potrzebuje dokrętek, lub dokończenia prac na planie, a w obecnej sytuacji jest to niemożliwe. Pomimo faktu, że tytuły takie jak Monster Hunter czy Connected mają wejść do kin jesienią, to są marne szanse na premierę. Oczywiście mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach sytuacja ulegnie poprawie, ale na to raczej się nie zapowiada.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News