Reklama

Sony Xperia 5 II może być najmniejszym smartfonem z 5G

Modemy sieci 5G są duże. Większość smartfonów z 5G ogromna. Powiewem świeżości może okazać się nadchodząca Xperia 5 II. Kompaktowy smartfon z modemem 5G.

Miniaturyzacja to coś, czego 5G potrzebuje

Modemy sieci 5G są naprawdę duże. Po części to właśnie z tego powodu smartfony działające w sieci piątej generacji nie należą do najmniejszych. Dopiero Samsung Galaxy S20 oraz Huawei P40 pokazały, że nie każde urządzenie z 5G musi być ogromne.

Zobacz też: Najtańszy smartfon z 5G pojawi się w Polsce

A miniaturyzacja urządzeń z 5G jest równie ważna co obniżenie ich cen. Dlatego ważnym krokiem do większej popularyzacji sieci nowej generacji może być Xperia 5 II.

Zmiany w nazewnictwie smartfonów Sony?

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, Xperia 5 II ma zadebiutować na rynku japońskim, ale dopiero w II połowie 2020 roku. Dosyć późno, a im szybciej smartfon trafiłby na rynek, tym większą może zdobyć popularność.

Xperia 5 II ma zaoferować naprawdę kompaktowe wymiary, ze względu na zastosowanie ekranu o przekątnej 5,6 – 5,8 cala. Przy zachowaniu cienkich ramek może to być jeden z najmniejszych smartfonów jakie w ostatnich miesiącach trafiły na rynek.

Zobacz też: Xperia Pro będzie bardzo droga. Czy Sony wie co robi?

Nowa Xperia nie musi być flagowcem. Oczywiście, Xperia 5 nim była, ale Sony szykuje obecnie inne flagowce – Xperię 1 II oraz Xperię Pro, obie również z łącznością 5G. Dlatego też zamiast kolejnego flagowca Piątka może nieco spaść w hierarchii.

A mały, nieco tańszy smartfon z 5G może być receptą na sukces. Sony lubi pokazywać nowości podczas wrześniowych targów IFA. Miejmy nadzieję, że do tego dojdzie. Zarówno do premiery, jak i samych targów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News