Reklama

Ruszyła sprzedaż szalenie mocnych rowerów elektrycznych Sondors Elite

Firma Sondors zaczęła przyjmować zamówienia na drugą serię produkcyjną swoich rowerów elektrycznych z rodziny Elite, których moc onieśmiela, a limitowana produkcja zachęca do sięgnięcia do portfela.

Sondors przyjęło, że jeśli robić coś dobrego, to należy to robić również z wystarczającą pieczołowitością. Stąd pomysł na ograniczanie produkcji ebike Elite w myśl regularnych rezerwacji tylko (obecnie) na terenie Ameryki Północnej. Po wyprzedaniu tej serii produkcyjnej, która zostanie wysłana w październiku tego roku, kolejna partia produkcji ma rozpocząć się w styczniu 2021 roku.

Sondors Elite sprowadza się do trzech modeli, ale każdy z nich jest napędzany silnikiem Bafang Ultra (Bafang M620), który znalazł się przy korbie. To jeden z najpotężniejszych elektrycznych silników rowerowych na rynku i nic dziwnego, jako że może zapewnić do 1600 W mocy szczytowej (via Electrek).

Jednak producent w modelach Elite ograniczył te silniki do 1200 W (ta jest dostępna podczas przyspieszenia lub pokonywania wzniesień), podczas gdy moc nominalna, czyli ciągła, sięga 750 W, co i tak jest ogromną wartością. Silnik współpracuje z nieco ponad 1 kWh akumulatorem, który zapewnia od 64 do 96 km zasięgu.

Czytaj też: Freicycle oficjalnie najlżejszym elektrycznym rowerem na świecie

Rodzina Elite od Sondros dzieli się na trzy modele: Sondors Rockstar, Sondors Cruiser i Sondors LX. Ten pierwszy za 2599 dolców rozpędza się do 45 km/h i ma pełne zawieszenie, drugi pozbywa się tej wygody i obniża cenę do 1999$, która odpowiada też modelowi Sondors LX, który jednak zyskał przedni amortyzowany widelec.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News