Reklama
aplikuj.pl

Nowa generacja Subaru BRZ trafi do Europy?

Subaru BRZ, BRZ nowej generajci, Subaru BRZ EUropa

Wiemy już, że Toyota GT86 i Subaru BRZ powstaną z wieloma wspólnymi cechami i niestety w kwestii tego drugiego modelu nie możemy liczyć na premierę w Europie. Toyota z kolei nadal nie wspomniała o swoim GT86 pod tym kątem.

Nowa generacja Subaru BRZ nie trafi do Europy

Subaru BRZ nowej generacji zostanie ujawniony już 18 listopada, a teraz rzecznik firmy wyjawił serwisowi Autocar, że firma „nie planuje” wprowadzenia tego dwudrzwiowego pojazdu do Europy, bo ten będzie dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: Szalenie zmodernizowane Subaru WRX STI na zawody Gymkhana
Czytaj też: Nowe Subaru BRZ z pierwszą zapowiedzią i orientacyjną datą premiery
Czytaj też: Oto Levorg. Nowe kombi Subaru na 2021 rok

Nadal jednak nie wiemy wiele na temat nowego Subaru BRZ. Z oficjalnych informacji uzyskaliśmy tylko dwa zwiastuny zakamuflowanego prototypu, ujawniające zaledwie jego felgę i zakamuflowane nadwozie.

Spodziewamy się jednak zwyczajnej ewolucji stylistyki samochodu ze zmienionymi konsolami, unowocześnionymi systemami oświetlenia i delikatnymi zmianami zewnętrznymi. Wewnątrz z kolei powinna nastąpić gruntowna przemiana z technologicznym zacięciem na czele.

Czytaj też: Premiera Subaru BRZ Final Edition kończy pewną erę
Czytaj też: Szkoda, że nie będzie nam dane kupić Subaru WRX Club Spec
Czytaj też: Rzućcie okiem na Subaru Crosstrek Sport 2021

W kwestii napędu opieramy się tylko na plotkach, bo ponoć w grę ma wejść 2,4-litrowy czterocylindrowy Subaru FA24 o mocy 217 koni mechanicznych i momencie obrotowym 240 Nm. Uważa się, że klienci będą mogli wybierać między sześciobiegową manualną skrzynią biegów przeniesioną z obecnego modelu lub nowo opracowanym automatem dostosowanym do samochodów sportowych.