WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Najszybszy na świecie samochód produkcyjny doczeka się „młodszego brata”

Najszybszy na świecie samochód produkcyjny doczeka się „młodszego brata”

Wczoraj hipersamochód SSC Tuatara oficjalnie stał się rekordzistą maksymalnej prędkości dla produkcyjnych samochodów, a dziś wyciekły nowe informacje na temat jego „młodszego brata”.

Supersamochód SSC z niższej półki

Firma SSC zyskała rozgłos za sprawą wspomnianego modelu Tuatara (na zdjęciach), który kosztuje około 6,21 miliona złotych. Nie jest to specjalnie przystępna cena, ale jak informuje Motor Authority, SSC doda do swojej oferty coś tańszego, choć znów niespecjalnie w zasięgu portfeli większości. Mowa bowiem o modelu w cenie od 1,555 do 1,94 miliona złotych.

Czytaj teżWyczekiwany elektryczny hipersamochód kolejną ofiarą pandemii
Czytaj też: Oto wszystkie wersje hipersamochodu Bugatti Chiron
Czytaj też: Oto pierwsze hipersamochody Bugatti Divo

Hipersamochód Tuatara, Tuatara SSC, SSC Tuatara, Tuatara

Będzie to jednak wreszcie konkurencja SSC dla Lamborghini, Ferrari, czy McLarena, która względem Tuatary zostanie znacząco okrojona. Nie mamy jednak na ten moment jakichkolwiek informacji o dacie ujawnienia.

Czytaj teżKojarzycie firmę Delage? Jej nowy hipersamochód D12 zachwyca
Czytaj też: Te cacka wyrywają z butów, czyli pięć nadchodzących elektrycznych hipersamochodów
Czytaj też: Czy hipersamochody mogą być praktyczne?

Według nieoficjalnych informacji w tym nienazwanym jeszcze modelu SSC znajdzie się albo nowy, albo ograniczony silnik z Tuatara o mocy od 700 do 800 koni mechanicznych. Wcześniejszy raport wspominał też, że ten nowy supersamochód SSC będzie podobny do Tuatary zarówno pod względem konstrukcji, jak i osiągów, ale nie po stronie prędkości maksymalnej.