Reklama
aplikuj.pl

Supersamochód Toyoty, czyli połączenie Supry z 2000GT

W kolejnym odcinku motoryzacyjnego gdybania David Gallego z Behance.net odpowiedział na niezadane przez nikogo pytanie odnośnie tego, jak wyglądałby supersamochód Toyoty, bazując na dwóch kultowych modelach.

Toyota H2+ Concept, bo tak nazywa się nieoficjalny samochód widoczny na poniższych renderach, bazuje na wcześniejszych dokonaniach marki i wypracowanym przez nią stylu. Pod lupę producent wziął Suprę z 1998 roku i model 2000GT, dzięki czemu połączył zarówno kanciasty, jak i obły kształt w swoim projekcie.

Finalnie supersamochód H2+ Toyoty doczekał się niskiej maski, po bokach której wystają dosyć wysoko błotniki, łącząc się z maską tuż przy nachylonej przedniej szybie, przechodzącą płynnie w dalej opadającą linię dachu, która kończy się krótkim pokładem i skromnym spojlerem.

Czytaj też: Mazda6, CX-5 i CX-7 w wyjątkowej wersji Carbon

Z przodu zastosowano oświetlenie z cienkimi szczelinami, a z tyłu charakterystyczny wzór tylnych świateł. Zadziwiają przede wszystkim niewielkie luki między nadwoziem i oponą oraz układ 1+2 w kabinie, gdzie kierowca mógłby się poczuć, jak główny bohater filmu akcji dla dwóch pasażerów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News