Reklama
aplikuj.pl

SUV Corvette w planach firmy? Nowy raport rzuca światło na sprawę

nowa Corvette, Corvette C8, Corvette na Nurburgring, Corvette Nurburgring

Rodzina Corvette może zostać powiększona, jako że stojąca za nią firma Gener Motors rozważa sprzedaż modelu SUV Corvette.

SUV Corvette nadchodzi?

Według raportu serwisu Bloomberg, GM zastanawia się nad wprowadzeniem elektrycznego SUVa Corvette nie wcześniej, niż przed 2025 rokiem. Byłaby to ogromna zmiana dla rodziny Corvette, która to zawsze sprowadzała się od pojedynczego modelu samochodu sportowego. Nie dziwimy się jednak chęci zarobku na znanej marce i nadwoziu SUV.

Czytaj też: Wszystkie nowości w Corvette C8 2021
Czytaj też: Posłuchajcie pierwszą doładowaną Corvette C8
Czytaj też: Podkręcona Corvette C8 kontra podkręcony Jeep Trackhawk od Hennessey

Według raportu, pomysł rozszerzenia rodziny Corvette krąży w firmie od około 20 lat, ale GM nigdy nie działał w tej sprawie i nie wyprodukował żadnych modeli koncepcyjnych. Teraz jednak, kiedy ruszyły prace marki nad zelektryfikowanym układem napędowym dla swojego tradycyjnego modelu sportowego Corvette, szanse na szerzej zakrojone zmiany są znacznie większe.

Czytaj też: Krótki dokument o Corvette C8 prosto od Chevroleta
Czytaj też: Luksus kontra sport, czyli Rolls-Royce Wraith w pojedynku z Corvette C8
Czytaj też: Nagranie prototypu nowej Corvette Z06

Gdyby tego było mało, teraz GM ma dostęp do swojej elektrycznej platformy Ultium i stoi przed wyzwaniem nadgonienia konkurencji w myśl samochodów elektrycznych. To wszystko na tle coraz większej ilości firm motoryzacyjnych idących w SUVy nawet w ramach swoich sportowych marek nadaje zupełnie nowej dozy prawdopodobieństwa na powstanie SUVa Corvette.