Reklama
aplikuj.pl

Rozwiązanie z jednego z polskich szpitali może pomóc w walce z koronawirusem

pandemia

Przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze ogłosili, że doszło do pierwszych testów mobilnych śluz.

Projekt jest inicjatywą Bartosza Kudlińskiego z Centralnego Bloku Operacyjnego oraz Pawła Szcześniaka z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ich współpraca miała na celu opracowanie skutecznego rozwiązania pozwalającego na odkażanie ubrań służb medycznych. Pracownicy bloku operacyjnego oraz szpitalnego oddziału ratunkowego będą korzystać z tego typu komór do usuwania bakterii oraz wirusów znajdujących się na ich strojach.

Na razie mają powstać cztery egzemplarze, które wkrótce wejdą do użytku, ale możemy przypuszczać, że w niedalekiej perspektywie kolejne szpitale zaczną korzystać z tego typu rozwiązań. Jest to konieczne, jeśli weźmiemy pod uwagę skalę zakażeń koronawirusem wśród personelu szpitalnego. Jakiś czas temu władze Hiszpanii ogłosiły bowiem, że aż 12%  tamtejszych nosicieli SARS-CoV-2 stanowią osoby związane z ochroną zdrowia.

Czytaj też: Zobacz jakie spustoszenie w płucach sieje koronawirus

Jak do tej pory w Polsce odnotowano 14 zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. W statystykach widnieje również 1120 osób, u których wykryto obecność nowego koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News