Reklama
aplikuj.pl

Tańsze elektryczne samochody Volkswagena już rozwijane

Tańsze elektryczne samochody Volkswagena, Id.1, Id.2

Obecnie Volkswagen ujawnił oficjalnie dwa modele swojej rodziny ID, czyli elektrycznego ID.3 oraz ID.4. Dziś z kolei doszły do nas słuchy, że tańsze elektryczne samochody Volkswagena są już rozwijane.

Tańsze elektryczne samochody Volkswagena

Volkswagen zamierza rozszerzyć gamę pojazdów elektrycznych, wprowadzając nieujawnione jeszcze, dwa mniejsze modele do oferty, stawiając je poniżej ID.3. Firma zorientuje oba samochody na europejskich nabywców, którzy szukają miejskiego samochodu do poruszania się po mieście.

elektryczne kombi volkswagena, ID Space Vizzion
Volkswagen pracuje również nad elektrycznym kombi

Czytaj też: Nowy SUV Volkswagena ujawniony w prasówce SEATa
Czytaj też: Volkswagen Golf TGI debiutuje z 130-konnym silnikiem na gaz ziemny
Czytaj też: Dziwaczny Volkswagen Golf R 2021 Variant zawitał na Nurburgring

Mniejszy pojazd elektryczny (domniemany ID.1) zastąpiłby Up! obecnego już w ofercie Volkswagena, o czym wspomina anonimowe źródło w raporcie Automotive News Europe. Nieco większy elektryczny model ID.2 mógłby z kolei nawet wyprzeć Polo, ale wydaje się, że w tej sprawie nie zapadła jeszcze decyzja.

Czytaj też: Elektryczny SUV Coupe Volkswagena nie trafi wszędzie
Czytaj też: Volkswagen Tayron wygryzie z rynku wariant Tiguana?
Czytaj też: Elektryczna rewolucja wyspy Astipalea w planach Volkswagena

Podobnie jak ID.3 i wiele innych nadchodzących pojazdów elektrycznych VW, te dwa modele będą jeździć na platformie MEB. W tym momencie rozwój ID.2 wydaje się być na bardziej zaawansowanym etapie, co podkreśla fakt, że Volkswagen chce wrzucić go na rynek już w 2023 roku w cenie wywoławczej około 20000 euro. Z kolei ID.1 ma zadebiutować dopiero około 2025 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News