Arctic już wielokrotnie udowadniał, że potrafi zrobić dobre chłodzenie procesora. Czy Freezer 33 eSports ONE także zalicza się do udanych konstrukcji?

Zgodnie z nową tradycją tej firmy, wraz z coolerem nie otrzymujemy instrukcji – jest ona dostępna w wersji online. Sam montaż jest banalny i nie wymaga większego wysiłku. Dołączona tubka pasty MX-4 wystarczy tylko na jeden montaż. W zestawie nie ma także żadnych innych, ciekawych dodatków. Warto zwrócić uwagę na gwarancję bowiem wynosi ona 10 lat.

Freezer 33 eSports ONE to połączenie dwóch rzeczy, których testy już wcześniej były obecne na łamach WhatNext. Pierwsza z nich to wentylator BioniX F120, którego test możecie przeczytać tutaj. Druga to radiator, który ma kształt identyczny jak w przypadku wersji i32, i32 Plus czy 33 – także odsyłam do testów. Jedyna różnica to powłoka radiatora, która jest czarna i ma właściwości poprawiające odbieranie ciepłą z finów. Chłodzenie dostępne jest w wersji czerwonej, żółtej, białej i zielonej. W każdej wygląda ono fenomenalnie. Także sama jakość wykonania jest bardzo dobra.

Platforma testowa

Procesor Intel Core i5-4690K @ 4,5 GHz
Chłodzenie Noctua NH-U14S
Płyta główna Asus Z97-A
Grafika Sapphire Toxic R9 280X
RAM Kingston Fury 1866MHz 8 GB
SSD Crucial BX100 128 GB
M.2 Liteon LGH-512V2G
HDD WD Red 1 TB
Zasilacz Be quiet! Dark Power Pro 11 750W
Obudowa Nanoxia Deep Silence 5 Rev. B
Monitor Iiyama XUB2792QSU
Monitor Philips Brilliance 272P

Testy i podsumowanie

Uzyskane wyniki są bardzo dobre. Chłodzenie spokojnie poradzi sobie z najdroższymi procesorami a także pozwoli na OC niektórych konstrukcji. Jest ono wydajniejsze, nawet na tych samych obrotach, od Freezera 33. Arctic zrobił więc postęp w wentylatorze jak i w powłoce radiatora. Pod względem głośności jest różnie. Na maksymalnych obrotach jest okropnie głośno. Natomiast na mniejszych jest już dosyć cicho. Po prostu nie dochodźcie do maksimum obrotów tego wentylatora.

Arctic Freezer 33 eSports ONE powinien kosztować około 160 zł. Uważam, że w tej cenie jest to ciekawa propozycja. Chłodzenie jest dosyć wydajne oraz ciche na niższych obrotach wentylatorów. Jest ono przy tym dobrze wykonane oraz znakomicie wygląda. Jeśli szukacie ładnej konstrukcji bez LEDów w sensownej cenie to propozycja od Arctica jest warta rozważenia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!