Po całkiem udanej premierze Arctic Freezer 34 eSports Duo, czas na kolejny model posiadający nowy wentylator. Jest nim Freezer 34, który został wyposażony w śmigło z serii P. Czy okaże się on dużo wydajniejszy od poprzedniego modelu Freezer 33?

Wygląd

Cooler zapakowany został w niebieski karton. Wraz z nim znajdziemy kartkę z linkiem do instrukcji, zestaw montażowy, dwa klipsy czy tubkę pasty MX-4. Klipsy pozwalają na montaż drugiego wentylatora, który jest opcjonalny. Ilość pasty pozwala tylko na jeden montaż, ale jest to bardzo dobry model. Sam montaż jest naprawdę banalny – każdy da sobie z nim radę. Gwarancja wynosi aż 6 lat.

Chłodzenie wygląda przeciętnie. Na górnym finie jest logo, a końcówki ciepłowodów nie mają czapeczek i są różne. Arctic Freezer 34 wygląda więc jak typowe chłodzenie procesora. Jego dokładne wymiary z wentylatorem to 157 mm (wysokość) x 124 mm (szerokość) x 86 mm (długość). Arctic Freezer 34 posiada 54 aluminiowe finy o grubości 0,4 mm. Został on także wyposażony w cztery 6 mm ciepłowody, które bezpośrednio stykają się z procesorem. Jakość wykonania jest dobra.

Dołączony wentylator to 120 mm model z serii P. Jego maksymalna prędkość wynosi 1800 RPM a głośność 0,3 Sone. Wentylator posiada system PWM oraz dodatkowe złącze żeńskie 4 pin a podpięcie ewentualnego wentylatora. Test wersji 140 mm możecie przeczytać pod tym linkiem.

Platforma testowa

 

Testy i podsumowanie

Arctic Freezer 34 wypada rzeczywiście lepiej od wersji 33. Zmiana wentylatora był dobrą decyzją i tym samym mamy do czynienia z jeszcze wydajniejszym chłodzeniem. Wyniki są dobre – cooler nie jest demonem wydajności, ale jak na taką konstrukcję to wypada on bardzo dobrze. Dodatkowo Arctic Freezer 34 jest cichą konstrukcją. Na 800 RPM i 1200 RPM praktycznie go nie usłyszycie, dopiero na maksymalnych obrotach możecie coś usłyszeć.

Arctic Freezer 34 powinien kosztować około 130-140 zł i tym samym powinien zastąpić serię Freezer 33. Uważam, że w tej cenie jest to najlepszy wybór na rynku. Chłodzenie ma dobrą wydajność połączoną z cichą pracą. Ciężko coś takiego znaleźć u konkurencji. Poza tym chłodzenie ma dosyć małe wymiary, przez co zmieści się w praktycznie każdej obudowie oraz posiada bardzo długą gwarancję. Jeśli pojawi się ono w polskich sklepach we wspomnianej cenie to powinno być hitem sprzedażowym. Zdecydowanie za taką kwotę niczego ciekawsze nie znajdziecie.

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej