Reklama
aplikuj.pl

Obejrzyj pierwszy test przerażającego rosyjskiego pocisku 3M22 Zircon

test rosyjskiego pocisku 3M22 Zircon

Rosja pochwaliła się testem swojego nowego pocisku hipersonicznego 3M22 Zircon, który ponoć po raz pierwszy został skierowany na cel na morzu.

Zabójczy 3M22 Zircon

Rosyjskie Ministerstwo Obrony pochwaliło się udanym testem w ramach materiału opublikowanego na swoim oficjalnym kanale YouTube. Ten został nagrany 6 października i przedstawia wystrzelenie pocisku Zircon z jednej z pionowych wyrzutni fregaty Admirał Gorszkow w kierunku rzeczywistego celu morskiemu oddalonego o 430 km.

Pocisk Zircon leciał z maksymalną prędkością 8 Machów, czyli prawie 10000 km/h, czyli aż 2,744 kilometrów na sekundę. Najpierw swój lot sprowadził do pionowego wzlotu, aby następnie jego szereg silników skierował go na mniej więcej poziomu tor lotu do celu, skąd potrzebował zaledwie 157 sekund, aby przelecieć 430 km do celu.

Cyrkon został zaprojektowany tak, aby lecieć z prędkością, rozpalającą jego obudowę do białości i trafiać celę, zanim te będą mogły zareagować w myśl obrony.

Czytaj też: Obejrzyj jak przed wiekiem ściana dymu mogła ukryć okręt bojowy na otwartych wodach
Czytaj też: Ten okręt podwodny odmienił Marynarkę USA na zawsze. Teraz jest niczym
Czytaj też: Myśliwiec lecący bez osłony pilota, czyli Rosja w pełnej krasie

Jak podaje serwis Popular Mechanics, zareagowanie na pocisk Zircon 3M22 wymagałoby w określonych sytuacjach jego wykrycie, śledzenie, identyfikację, wystrzelenie pocisków obronnych oraz ich dotarcie do celu w zaledwie 29 sekund.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News