Reklama
aplikuj.pl

Android 12 będzie jeszcze ciemniejszy

Nowe logo

Android 12 znacząco ulepszy tak lubiany Ciemny Motyw wprowadzając tryb Extra Dim, czyli ekstra ciemny. Opcja idealna dla wszystkich, którzy lubią korzystać z telefonu w nocy.

Extra Dim w Android 12

Tryb ciemny, który do androida trafił wraz z wersja o numerze 10 jest prawdziwym zbawieniem dla osób korzystających ze smartfona w nocy. Z czasem coraz więcej aplikacji także daje nam taką możliwość, co znacząco ułatwia nam przeglądanie treści i to nie tylko nocą. Ekran aż tak nas nie razi, a oczy mniej się męczą. Nie ma też tego „szoku”, gdy przebudzimy się w środku nocy i chcemy sprawdzić, która jest godzina.

Czytaj też: W Windows 10 zostanie wyłączona ciekawa funkcja. Na szczęście nie na stałe

Wygląda jednak na to, że standardowy Ciemny Motyw może być niewystarczający i jeszcze trochę zbyt jasny dla niektórych. I dlatego właśnie stworzono coś ciemniejszego, co ujawniono w kolejnym Developer Preview. Chodzi o funkcję nazwaną Extra Dim, czyli po prostu jeszcze ciemniejszy tryb ciemny. Zmniejsza on jasność ekranu, choć nadal będziemy mogli samodzielnie regulować jasność wyświetlacza, ale to już zależne będzie od tego, co ma w tym temacie do zaoferowania nasz smartfon. Czasem w jednym modelu jasność minimalna jest dużo wyższa niż analogiczna w drugim smartfonie. Jednak tak czy tak tryb ekstra ciemny wiele nam tutaj zmieni.

Czytaj też: Dobra zmiana na YouTube, czyli ułatwienie zmiany nazwy kanału

Extra Dim włączymy z poziomu paska powiadomień, co również będzie dużą wygodą, bo nie trzeba będzie przekopywać się przez Ustawienia. oczywiście i tam również będzie możliwość jego aktywowania. Co istotne, funkcja nie będzie automatyczna, ale jeśli zapamiętamy nasze ustawienia, to będą one aktywne nawet po zrestartowaniu urządzenia.

Inne nowości w Android 12

O nowościach w kolejnym Androidzie słyszymy co jakiś czas. Wiemy już, że nowa wersja systemu pozwoli nam łatwiej otwierać linki w aplikacjach, lepiej przystosuje ekran na tabletach, a możliwe również, że wprowadzi automatyczne tłumaczenie interfejsu obcojęzycznych aplikacji.

Oczywiście to jeszcze nie wszystkie nowości i zapewne w kolejnych miesiącach poznamy kolejne funkcje, które przyniesie Android 12. Wiemy już, że w maju Google znów uchyli rąbka tajemnicy na ten temat.