Reklama
aplikuj.pl

Vespera, czyli stacja badawcza dla każdego fana kosmosu

Projekt Vespera, na realizację którego jest prowadzona zbiórka w serwisie Kickstarter, umożliwia synchronizację smartfona z teleskopem. Przesyła on na ekran to, co zostanie zaobserwowane na niebie.

Szczególnie interesująco brzmi fakt, że rozstawione urządzenie może namierzyć wybrany z listy obiekt. Nie potrzeba więc znajomości lokalizacji poszczególnych gwiazd czy gromad, aby je zaobserwować.

Vestera wygląda dobrze, choć niektórych może odstraszyć cena

Autorzy projektu zapewniają, że ich produkt gwarantuje ostry obraz, który będzie się utrzymywał przez wieloletni okres użytkowania. Czujniki od Sony mają wysoką czułość nawet w słabym świetle, dlatego również znalazły się w zestawie.

Czytaj też: Z tym gadżetem kuchenkę na biwak zrobicie z każdej puszki

Czytaj też: Z tym gadżetem już nikt nie ukradnie Wam siodełka rowerowego

Czytaj też: Gadżet Bello naświetli ci brzuch, aby zmierzyć tkankę tłuszczową

Dopracowany autofocus powoduje, że sprzęt działa jednakowo bez względu na zmiany otoczenia i temperatury. Vespera jest lekki i niewielkich rozmiarów, ponieważ waży mniej niż 5 kg i mieści się w plecaku. Tym samym może być idealnym gadżetem na nocne wędrówki pod gołym niebie. Cena w czasie zbiórki to ok. 4000 złotych (1099 dolarów) – kiedy produkt trafi do sklepu, to wzrośnie ona o niemal 1500 złotych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News