Volkswagen Multivan 6.1 już w wydaniu PanAmericana

Volkswagen Multivan 6.1 PanAmericana

Volkswagen ujawnił wersję PanAmericana swojego Multivan 6.1, aby zapewnić klientom coś w klimacie wielkiej przygody.

Volkswagen Multivan 6.1 PanAmericana

Nazwa PanAmericana nawiązuje bezpośrednio do podróży z Alaski aż do Ziemi Ognistej przez drogę panamerykańską. Dla Volkswagena jest to z kolei wersja dosyć wyjątkowa, bo odnosząca już wcześniej spore sukcesy i z którą tym razem również producent wiele wiąże.

Czytaj też: Volkswagen Tayron wygryzie z rynku wariant Tiguana?
Czytaj też: Elektryczna rewolucja wyspy Astipalea w planach Volkswagena
Czytaj też: Taosa widzę w tym e-Tharu, czyli elektryczny Volkswagen dla Chin

Multivan 6.1 PanAmericana rożni się od wersji bazowej tego modelu przede wszystkim bardziej „terenowym” wyglądem. Grill osłony chłodnicy utrzymany jest w czerni, zderzaki wyglądają bardziej masywnie, a szerokie listwy boczne z charakterystycznym napisem PanAmericana, wykonane są z solidnego tworzywa w szarym kolorze „Nucleus Grey”.

Standardowo Multivan PanAmericana jest wyposażany w 17-calowe felgi „Devenport” ze stopów metali lekkich, a opcjonalnie można sięgnąć po 18-calowe felgi z obręczami „Palmerston” lub „Valdivia”. Może się też pochwalić wysokiej klasy wyposażeniem w postaci przyciemnianych szyb przedziału pasażerskiego oraz przyciemnianych świateł tylnych LED.

Wnętrze Multivana PanAmericana wyposażone jest w dwukolorowe fotele skórzane, czarną deskę rozdzielczą i czarną wykładzinę, która jest też częścią wersji z czarnymi fotelami z obiciami z mikrofibry i czarną deską rozdzielczą. Opcjonalnie, do kabiny pasażerskiej zamówić można wytrzymałą wykładzinę podłogową z aluminium lub z imitacji drewna.

Czytaj też: Przyspieszenie Golfa GTD, czyli moc diesla Volkswagena 8. generacji
Czytaj też: Volkswagen Golf TGI debiutuje z 130-konnym silnikiem na gaz ziemny
Czytaj też: Dziwaczny Volkswagen Golf R 2021 Variant zawitał na Nurburgring

PanAmericana jest dostępna we wszystkich wariantach silnikowych oferowanych dla Multivana, a więc począwszy od wersji 110 KM TDI z napędem na przednie koła i manualną, 5-biegową skrzynią biegów, po 150 KM TDI z napędem na wszystkie koła 4MOTION i z automatyczną skrzynią DSG.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News