Reklama
aplikuj.pl

Kolejny sedan pójdzie w zapomnienie, a to kultowy w Polsce Volkswagen

Volkswagen Passat, sedan Passat, sedan passata

W obecnych czasach ciężko być zapatrzonym w sedany i nie płakać z roku na rok. Nowy raport Automotive News Europe wskazuje, że kultowy w Polsce Volkswagen Passat w sedanie zakończy swoje produkcyjne życie.

Koniec dla sedana Volkswagen Passat

Volkswagen planował przenieść produkcję europejskiego Passata z Emden w Niemczech do nowej fabryki koncernu VW w Turcji dla następnej generacji modelu średniej wielkości. Jednak konflikty w Syrii zmusiły konglomerat motoryzacyjny do zmiany planów i przeniesienie produkcji do Bratysławy po zainwestowaniu miliarda euro w fabrykę, co nastąpi w 2023 roku.

Czytaj też: Nowy SUV Volkswagena ujawniony w prasówce SEATa
Czytaj też: Volkswagen Golf TGI debiutuje z 130-konnym silnikiem na gaz ziemny
Czytaj też: Dziwaczny Volkswagen Golf R 2021 Variant zawitał na Nurburgring

Wspomniany raport wspomina, że razem z tymi zmianami, Volkswagen zakończy sprzedaż sedana Passata w Europie po podobnej decyzji podjętej w przypadku amerykańskiego modelu. Na szczęście to nie koniec Passata, bo ten w wydaniu kombi (Variant) będzie nadal sprzedaży.

Czytaj też: Elektryczny SUV Coupe Volkswagena nie trafi wszędzie
Czytaj też: Volkswagen Tayron wygryzie z rynku wariant Tiguana?
Czytaj też: Elektryczna rewolucja wyspy Astipalea w planach Volkswagena

Usunięcie sedana Passata wiąże się z modelem Superb, a więc bardziej praktycznego sedana Skody, która należy zresztą do Grupy Volkswagena. Swoje trzy grosze dorzuciła do tej decyzji również popularność SUVów oraz elektrycznych samochodów, a więc rynków, gdzie Volkswagen chce przenieść więcej budżetu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News