WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Watch Dogs Legion Xbox Series X vs RTX 3080. Ta konsola to potwór wydajności!

Watch Dogs Legion Xbox Series X vs RTX 3080. Ta konsola to potwór wydajności!

Watch Dogs Legion zadebiutowało na konsolach aktualnej generacji i PC. Komputery oczywiście wygrywają, ale już nextgeny… zaskakują. Bardzo zaskakują.

Nie ma co ukrywać. Najmocniejsze pecety zawsze będą mocniejsze nawet od nowych konsol. Problem jest jednak z nimi taki, że złożenie sprzętu o wysokiej wydajności to wydatek nawet sięgający 10 tysięcy złotych. Tymczasem Xbox Series X kosztuje 2250 złotych…

Czytaj też: Poznajcie szczegóły najładniejszej gry na nextgeny. Fortnite na PS5 i Xbox Series
Czytaj też: Screeny Bright Memory Infinite mówią jasno. Chińczycy robią śliczne gry z tragicznymi twarzami
Czytaj też: PS5 w magazynach. Widzicie swój egzemplarz?

Starcie sprzętów

W sieci pojawiło się wstępne porównanie dwóch wersji gry Watch Dogs Legion. Zobaczycie zaraz tytuł odpalony na Xbox Series X oraz karcie RTX 3080 w kombinacji z AMD Ryzen 9 3900X. Musicie pamiętać, że nagranie Xbox Series X zostało już raz poddane konwersji YouTube, więc oryginalnie gra wygląda jeszcze lepiej.

Czytaj też: Wiedźmin 3 na Xbox Series X ładuje się tak szybko, że nie ma ekranu ładowania!
Czytaj też: Wyciek w Cryteku! Crysis Next, VR, Ryse 2 i inne
Czytaj też: PSVR nie skorzysta z mocy PS5. Co to Sony wymyśliło?

Wynik?

Oba urządzenia oferują ray-tracing i oba sprzęty odpalają grę w 4K. Różnica jest w zasadzie niezauważalna. Gdzieniegdzie może się okazać, że odbicia na PC są trochę lepsze, jednakże Ubisoft ma jeszcze chwilę na doszlifowanie gry na nextgeny, więc może będzie lepiej. Jeśli ktoś się zastanawia, które urządzenie do grania wybrać to, gdy spojrzymy na cenę – wybór staje się oczywisty.