WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Własne misje w Assassin’s Creed Odyssey – każdy RPG powinien mieć takie narzędzie!

Własne misje w Assassin’s Creed? Proszę bardzo, oto banalne narzędzie do tworzenia historii dla innych.

Ależ mi się podobają takie narzędzia! Od teraz gracze mogą w prosty sposób stać się moderami i spróbować swoich sił w tworzeniu nowej zawartości do gry. Ubisoft ogłosił podczas E3 Assassin’s Creed Odyssey: Story Creator Mode. Jest to rozwiązanie umożliwiające przygotowywanie zupełnie nowych zadań, dla naszych bohaterów!

Czytaj też: Kolejny gameplay z Star Wars Jedi: Upadły Zakon – gdzieś już to widziałem

Dzięki Story Creator wszyscy Ci, którzy uważają, że będą potrafili lepiej stworzyć misje do gry – teraz mają szansę to udowodnić. Narzędzie, według zapewnień Ubisoftu, jest banalne w obsłudze i jedyne czego wymaga to klikania myszką i pisania dialogów. Zdaje się, że będzie to też fantastyczny sposób na szlifowanie swoich umiejętności, a może i ktoś dostanie dzięki temu pracę? Niektóre firmy chcą, aby przygotować proste misje w jakimkolwiek narzędziu, a takie zadanie wykonane w Assassin’s Creed Odyssey może zrobić wrażenie.

Co z konsolowcami i ich padami? Tutaj nie ma problemu. Samo narzędzie dostępne jest poprzez przeglądarkę internetową. Wszystko to, co stworzymy będzie można wyeksportować do gry na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Gracze w edytorze na pewno się szybko nie znudzą. Ubisoft umieścił w nim wiele gotowych skryptów, postacii i animacji ruchu. Możemy zaznaczać na mapie, gdzie ma dziać się akcja oraz przygotowywać dialogi. Zapomnijcie jednak o ruszaniu ustami przez bohaterów.

Każda stworzona przez nas misja będzie mogła zostać oceniona przez społeczność. Przeglądarka gier pozwoli nam zatem w prosty sposób odnaleźć prace innych i wydać im werdykt. Nowy tryb jest darmowy dla posiadaczy Assassin’s Creed Odyssey. Gracze w opcjach gry otrzymają teraz nowy wybór. Jeśli nie chcemy bawić się w misje społeczności – będziemy mogli je wyłączyć.

Czytaj też: Akcje CD Projekt o rekordowej wartości po zapowiedzi Cyberpunk 2077

 Źródło: kotaku.com