WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Akcje CD Projekt o rekordowej wartości po zapowiedzi Cyberpunk 2077

Zapowiedź Cyberpunka 2077 odbyła się akurat w niedzielę, czyli wtedy, kiedy wszystkie giełdy były pozamykane. Wszyscy mieli więc okazję ochłonąć i podjąć decyzję, co zrobią ze swoimi akcjami albo czy wejdą na giełdę. Wychodzi jednak na to, że niewielu je sprzedaje, o czym świadczy nagły wzrost, bo opiewający na kwotę 12 złotych na samym otwarciu.

Czytaj też: Xbox Scarlett oficjalnie – nowa konsola Microsoftu!

Sytuacja CD Projekt SA na giełdzie jest z pewnością ciekawa, choć głównie z perspektywy doświadczonych inwestorów, którzy zachodzą w głowę, próbując dojść do tego, dlaczego akcje tej spółki są tak wysoko. Odpowiedź jest prosta – to obecnie najbardziej uwielbiana firma w branży gier, a przynajmniej pod kątem bycia fair dla graczy, którzy traktują ją, jak ostatnie światełko wśród wielkich wydawców na rynku. Nie ma w tym nic dziwnego, o ile spojrzymy na te wpisy:

Teraz sytuacja na giełdzie CD Projekt SA wydaje się klarować, ale i tak wszyscy czekają teraz na ruch inwestorów z USA, którzy dopiero pokażą się na giełdzie około godziny 15:00. Obecnie to wycena 231,50 zł za jedną akcję jest tą rekordową w przeciągu ostatnich 19 lat i to zaledwie kilka dni po tym, jak ich cena spadła poniżej 200 złotych.

Czytaj też: Nowy zwiastun Dying Light 2 zdradza szczegóły produkcji

Źródło: Bankier, GPW