Zdjęcia Mercedes-AMG GT73e w zimowych testach

Zdjęcia Mercedes-AMG GT73e, Mercedes-AMG GT73e, testy Mercedes-AMG GT73e

Nowe zdjęcia Mercedes-AMG GT73e przedstawiają przedprodukcyjną wersję tego sedana w skromnym kamuflażu, który zaliczył najwyraźniej testy w śnieżnym środowisku.

Zdjęcia Mercedes-AMG GT73e

Ten wyczynowy sedan marki nie będzie jakimś tam modelem, a flagowym cackiem, które zaskoczy mocą i możliwościami, wyróżniając się na tyle słabszych modeli przede wszystkim nieco bardziej agresywnym wyglądem tchniętym w przednią i tylną konsolę. Jednak łatwo będzie nie rozpoznać tego modelu na pierwszy rzut oka, bo w rzeczywistości nic nie wyróżnia go znacząco od innych nowych sedanów Mercedesa.

Czytaj też: Elektryczne Mercedesy uplasują się nawet poniżej GLA
Czytaj też: Testy hybrydowego Mercedes-AMG S63e w zimie
Czytaj też: Nowy Mercedes-AMG S63e wyszpiegowany na sławnym torze

Zdjęcia wnętrz nie są jeszcze dostępne, ale patrząc po nadwoziu i tam nie spodziewamy się większych zmian. Wykończenie może być nieco inne, ale kabina będzie wyglądać z pewnością identycznie. Więcej szczegółów poznamy podczas premiery, która ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Czytaj też: Nowy zwiastun Mercedesa EQS. To elektryczna Klasa S!
Czytaj też: Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?

Mercedes-AMG GT73e będzie dzierżył hybrydowy układ napędowy, którego zbuduje 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem AMG. Ten razem z elektrycznym silnikiem zapewni moc rzędu aż 815 koni mechanicznych, co zapewni sprint do setki poniżej trzech sekund.