WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowy zwiastun Mercedesa EQS. To elektryczna Klasa S!

Nowy zwiastun Mercedesa EQS. To elektryczna Klasa S!

Jako elektryczny odpowiednik flagowej Klasy S, ten model ma wiele do udowodnienia. Przypomina nam o tym nowy zwiastun Mercedesa EQS.

Świeżutki zwiastun Mercedesa EQS

Mercedes EQS będzie flagowcem, który rzuci cień na elektryczną przyszłość marki, pokazując, czego możemy oczekiwać w jej EV w zakresie technologii, inżynierii samochodowej i tym samym ogólnym rozwoju pojazdów elektrycznych. Chociaż będzie tą „elektryczną Klasą S”, jego korzenie będą sprowadzać się do platformy Electric Vehicle Architecture (EVA).

Czytaj też: Testy hybrydowego Mercedes-AMG S63e w zimie
Czytaj też: Nowy Mercedes-AMG S63e wyszpiegowany na sławnym torze
Czytaj też: Elektryczny Mercedes EQA i EQB 2022 w minimalnym kamuflażu

Powyżej producent zaczął reklamować dwie interesujące funkcje w postaci Eco-Assist i Torque Shift. Ta pierwsza zwiększa ogólną wygodę prowadzenia pojazdu, z którą jesteśmy już od lat zapoznani, ale druga jest już ciekawsza.

Torque Shift jest bowiem systemem wektorowania momentu obrotowego, różniącego się dostarczaniem mocy na każde koło w zależności od kilku zmiennych. To jest kontrolowane przez centralny sterownik układu napędowego samochodu i najwidoczniej zawstydza nawet konwencjonalną Klasę S Coupe.

Czytaj też: Premiera Mercedes EQA 2021, czyli elektrycznego GLA
Czytaj też: Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?

Mercedes nie ujawnił jeszcze daty premiery EQS, ale wszyscy wiemy, że nastąpi to wcześniej niż pod koniec tego roku. Przed tym doczekamy się zapewne mnóstwa filmów w podobnym stylu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News