Reklama
aplikuj.pl

Nowy zwiastun Mercedesa EQS. To elektryczna Klasa S!

Nowy zwiastun Mercedesa EQS, Mercedes EQS

Jako elektryczny odpowiednik flagowej Klasy S, ten model ma wiele do udowodnienia. Przypomina nam o tym nowy zwiastun Mercedesa EQS.

Świeżutki zwiastun Mercedesa EQS

Mercedes EQS będzie flagowcem, który rzuci cień na elektryczną przyszłość marki, pokazując, czego możemy oczekiwać w jej EV w zakresie technologii, inżynierii samochodowej i tym samym ogólnym rozwoju pojazdów elektrycznych. Chociaż będzie tą „elektryczną Klasą S”, jego korzenie będą sprowadzać się do platformy Electric Vehicle Architecture (EVA).

Czytaj też: Testy hybrydowego Mercedes-AMG S63e w zimie
Czytaj też: Nowy Mercedes-AMG S63e wyszpiegowany na sławnym torze
Czytaj też: Elektryczny Mercedes EQA i EQB 2022 w minimalnym kamuflażu

Powyżej producent zaczął reklamować dwie interesujące funkcje w postaci Eco-Assist i Torque Shift. Ta pierwsza zwiększa ogólną wygodę prowadzenia pojazdu, z którą jesteśmy już od lat zapoznani, ale druga jest już ciekawsza.

Torque Shift jest bowiem systemem wektorowania momentu obrotowego, różniącego się dostarczaniem mocy na każde koło w zależności od kilku zmiennych. To jest kontrolowane przez centralny sterownik układu napędowego samochodu i najwidoczniej zawstydza nawet konwencjonalną Klasę S Coupe.

Czytaj też: Premiera Mercedes EQA 2021, czyli elektrycznego GLA
Czytaj też: Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?

Mercedes nie ujawnił jeszcze daty premiery EQS, ale wszyscy wiemy, że nastąpi to wcześniej niż pod koniec tego roku. Przed tym doczekamy się zapewne mnóstwa filmów w podobnym stylu.