Reklama

Testy hybrydowego Mercedes-AMG S63e w zimie

Testy hybrydowego Mercedes-AMG S63e, Mercedes-AMG S63e, testy Mercedes-AMG S63e, hybrydowy Mercedes-AMG S63e

Mija już kolejny tydzień po wielkiej premierze Klasy S Mercedesa nowej generacji, a dziś nadal trwają testy hybrydowego Mercedes-AMG S63eprzed wielkim debiutem.

Testy hybrydowego Mercedes-AMG S63e

Chociaż hybrydy w ramach nowej Klasy S Mercedesa są już dostępne, ich wydanie AMG jest tym, na co wszyscy czekają. Nowe zdjęcia szpiegowskie uchwyciły jeden z takich modeli, który choć w kamuflażu, nie był w stanie ukryć portu ładowania na lewym tylnym błotniku.

Czytaj też: Premiera Mercedes EQA 2021, czyli elektrycznego GLA
Czytaj też: Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?

Oprócz typowych cech zarezerwowanych dla modeli AMG pokroju sztywniejszego zawieszenia, większych kół, wydajniejszych hamulców i poczwórnych rurach wydechowych, AMG S63e będzie odpowiednio wydajniejszy.

Spodziewamy się, że Nowy Mercedes-AMG S63e będzie oferował moc około 700 koni mechanicznych z połączenia silnika spalinowego V8 i elektrycznego, zapewniając jednocześnie lepszą oszczędność paliwa i opcję jeżdżenia w trybie bezemisyjnym. Nie będzie to jednak najwydajniejsza hybryda AMG, bo nad nią znajdzie się wydanie AMG S73e o mocy nawet 805 KM.

Czytaj też: Nowy Mercedes-AMG S63e wyszpiegowany na sławnym torze
Czytaj też: Elektryczny Mercedes EQA i EQB 2022 w minimalnym kamuflażu
Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach

Kwestia zasięgu wyłącznie z użyciem silnika elektrycznego, jak i cena, czy dokładna data premiery pozostają niewiadomymi. Oczekujemy jednak, że dostawy na rynki europejskie nastąpią w tym roku.