Reklama
aplikuj.pl

Nowe zdjęcia prototypu Mercedesa EQS 2022

zdjęcia prototypu Mercedesa EQS 2022, zdjęcia Mercedes EQS 2022, prototyp Mercedes EQS 2022

W teorii „elektryczny odpowiednik Klasy S”, a w praktyce kompletnie inny samochód. Co pokazują nowe zdjęcia prototypu Mercedesa EQS 2022?

Zdjęcia prototypu Mercedesa EQS 2022

Mercedes EQS będzie liftbackiem o znacznie subtelniejszych liniach względem sedana Klasy S, dzierżąc linię dachu podobną do coupe i rozciągającego się na szerokości całego bagażnika oświetleniu. Chcę przez to powiedzieć, że trudno będzie pomylić EQS z Klasą S i to zwłaszcza przez jej przednią konsolę z zamkniętą osłoną chłodnicy, po bokach której znajdują się nowe, skośne reflektory.

Czytaj też: Mercedes EQS został wyszpiegowany z aerodynamicznymi felgami
Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Mercedes-Benz EQS bawiący się w śniegu

Jeżdżący na nowej architekturze z myślą o elektrycznych samochodach, Mercedes EQS 2022 będzie produkcyjną wersją koncepcji Vision EQS i pierwszym modelem marki na dedykowanej EV platformie. Niestety na temat tego modelu nie wiemy specjalnie dużo, ale Mercedes potwierdził, że możemy oczekiwać ponad 700 km zasięgu.

Czytaj też: Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?
Czytaj też: 
Hofele Ultimate HG, czyli Mercedes-G do potęgi

Gdyby tego było mało, wiemy też, że wewnątrz Mercedesa EQS 2022 będzie mógł znaleźć się (opcjonalnie) 56-calowy Hyperscreen składający się z cyfrowego zestawu wskaźników, systemu informacyjno-rozrywkowego z ekranem dotykowym i innego wyświetlacza po stronie pasażera na desce rozdzielczej.

Produkcja EQS ma się rozpocząć w pierwszej połowie tego roku w Factory 56 w zakładzie w Sindelfingen w Niemczech, gdzie montowana jest również nowa Klasa S.