Reklama

Premiera dwóch wariantów Klasy C 2022 Mercedesa coraz bliżej

dwóch wariantów Klasy C 2022 Mercedesa

Już 23 lutego będzie miała miejsce premiera dwóch wariantów Klasy C Mercedesa w wydaniu sedan i kombi, które uzupełnią ofertę producenta związaną z Klasą S.

Zwiastun dwóch wariantów Klasy C 2022

Nowe zdjęcie w formie tradycyjnego zwiastuna pokazuje nam profil zarówno sedana, jak i kombi tuż obok siebie, co bezpośrednio pokazuje różnice między tymi nadwoziami w przypadku Klasy C nowej generacji. Kombi jest nieco wyższe niż sedan, co może, ale nie musi, bo najpewniej chodzi tutaj tylko o perspektywę, wskazywać na nic innego, jak wersję All-Terrain.

Czytaj też: Nowe zdjęcia prototypu Mercedesa EQS 2022
Czytaj też: Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?

Te dwa warianty nadwozia czerpią całymi garściami z bardziej zaawansowanej Klasy S nowej generacji, wydłużając nadwozie o 6,35 cm i rozstaw osi o ponad 2,54 cm. Wewnątrz znajdziemy też całą masę inspiracji z nowych modeli na czele z w pełni cyfrowym 12,3-calowym zestawem wskaźników i 12,8-calowym wyświetlaczem w myśl systemu infotainment MBUX drugiej generacji.

Czytaj też: Mercedes EQS został wyszpiegowany z aerodynamicznymi felgami
Czytaj też: Wyszpiegowano Mercedesa GLC nowej generacji w zimowych testach
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Mercedes-Benz EQS bawiący się w śniegu

Jednostki napędowe zostaną ograniczone do jednostek czterocylindrowych przez brak miejsca pod maską na wariant sześciocylindrowy. Z pewnością nie zabraknie wariantów AMG z hybrydowymi układami napędowymi, które mogą generować ponad 500 koni mechanicznych, co powinno pomóc zrekompensować brak cylindrów. Z kolei jedyną skrzynią biegów będzie dziewięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów.