Reklama
aplikuj.pl

Zwiastun Hyundai Kona N w świątecznym stylu

Zwiastun Hyundai Kona N

Hyundai wreszcie oficjalnie pokazuje nadchodzący model Kona N i tym razem wykorzystał do tego wyjątkowy czas świąt. Co pokazuje zwiastun Hyundai Kona N?

Zwiastun Hyundai Kona N

Model Kona N pojawia się w plotkach i przeciekach od lat, dlatego informacje na jego temat i ogólny wygląd, to niemały mix przecieków oraz zdjęć szpiegowskich. Kona N jednak powstaje i mamy na to kolejny dowód w postaci nowego zwiastuna.

Czytaj też: Specyfikacja Hyundai Ioniq 5 wyciekła
Czytaj też: Platforma E-GMP Hyundaia ujawniona. Na niej powstaną nowe EV
Czytaj też: 
Hyundai zapłaci grube miliony za wadliwe silniki

Chociaż Hyundai nie wskazuje bezpośrednio na model Kona N, wspomina o nowym modelu N, a sam zwiastun przedstawia kask wyścigowy na zakamuflowanym nadwoziu Kona. Innymi słowy, tak, Kona N nadchodzi i najpewniej zadebiutuje w ciągu kilku następnych tygodni.

https://www.instagram.com/p/CJLID64ATij/

Co napędzi tego małego, ale wydajnego crossovera? Obecnie wspomina się o turbodoładowanym 2,0-litrowym czterocylindrowym silniku z Velostera N o mocy 250 lub 275 koni mechanicznych i napędu na wszystkie koła.

Hyundai Kona 2021

Na początku września Hyundai ujawnił nowe modele Kona na 2021 rok modelowy, ale to nie ostatni raz, kiedy o tych samochodach słyszymy. Z czasem nadejdzie bowiem model Kona N.

Czytaj też: Hyundai kupił Boston Dynamics. Co planuje teraz?
Czytaj też: Nowy zwiastun Hyundaia Ioniq 5
Czytaj też: Trzydrzwiowy Hyundai Tucson 2022. Jak wyglądałby w takim wydaniu?

Po kilku latach na rynku, model Kona 2021 otrzymał nowy wygląd zewnętrzny, ulepszenia kabiny, zmiany w dostępnych układach napędowych i nowy pakiet N-Line.

Hyundai postarał się z tym kompaktowym crossoverem naprawdę solidnie, co widać po dużych przeróbkach obu konsol z nową kartką, światłami, wlotami, a nawet nową plakietką marki na przodzie. Podobny zakres zmian nastąpiły z tyłu.