Kolejny zwiastun nowego Nissana Qashqai przed debiutem

Kolejny zwiastun nowego Nissana Qashqai, nowego Nissana Qashqai

Czekacie na nowego Nissana Qashqai? Ten zadebiutuje już wkrótce, bo 18 lutego, czyli we czwartek, o czym ponownie przypomina nam producent.

Zwiastun nowego Nissana Qashqai

Nowy 15-sekundowy materiał filmowy ujawnił klaster reflektorów nowego Qashqaia pod nowym kątem, jak również tylne światła, będące odwróconymi jednostkami tych z większego Nissana Rogue. To jednak nie wszystko, bo zwiastun ujawnił też dziwaczną kombinację, w której maska ​​styka się z czarnym słupkiem A, co potwierdza dwukolorowy schemat małego crossovera.

Czytaj też: Nissan o kamuflowaniu prototypów samochodów
Czytaj też: Nowego Nissana Frontiera 2022 zapewne nie rozpoznacie
Czytaj też: Premiera Nissan Pathfinder 2022 i koniec z CVT

Na temat tego modelu wiemy już całkiem sporo z poprzednich zwiastunów i wycieków. Nissan Qashqai jest o 35 milimetrów dłuższy od poprzednika, a jego rozstaw osi zwiększył się o 20 milimetrów. Dodatkowa przestrzeń oznacza więcej miejsca w kabinie z nowym 12,3-calowym systemem infotainment, a w tym dodatkowe 28 milimetrów miejsca na kolana dla pasażerów na tylnych siedzeniach.

W Europie Nissan Qashqai będzie dostępny z systemem E-Power, który wykorzystuje 1,5-litrowy silnik benzynowy pracujący wyłącznie jako generator do zasilania silnika elektrycznego o mocy 190 koni mechanicznych.

Czytaj też: Tak może wyglądać nowy Nissan Xterra
Czytaj też: Nissan Office Pod, czyli biuro na kółkach
Czytaj też: Nissan Leaf10 Special Edition czerpie garściami z modelu Ariya

W momencie premiery liczcie jednak na wspomagany łagodną hybrydą silnik o pojemności 1,3 litra i mocy 140 i 160 koni mechaniczny. Po stronie skrzyni biegów do gry wejdzie sześciobiegowy manual i CVT.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Obserwuj nas w Google News