Reklama

Kolejny zwiastun nowego Nissana Qashqai przed debiutem

Kolejny zwiastun nowego Nissana Qashqai, nowego Nissana Qashqai

Czekacie na nowego Nissana Qashqai? Ten zadebiutuje już wkrótce, bo 18 lutego, czyli we czwartek, o czym ponownie przypomina nam producent.

Zwiastun nowego Nissana Qashqai

Nowy 15-sekundowy materiał filmowy ujawnił klaster reflektorów nowego Qashqaia pod nowym kątem, jak również tylne światła, będące odwróconymi jednostkami tych z większego Nissana Rogue. To jednak nie wszystko, bo zwiastun ujawnił też dziwaczną kombinację, w której maska ​​styka się z czarnym słupkiem A, co potwierdza dwukolorowy schemat małego crossovera.

Czytaj też: Nissan o kamuflowaniu prototypów samochodów
Czytaj też: Nowego Nissana Frontiera 2022 zapewne nie rozpoznacie
Czytaj też: Premiera Nissan Pathfinder 2022 i koniec z CVT

Na temat tego modelu wiemy już całkiem sporo z poprzednich zwiastunów i wycieków. Nissan Qashqai jest o 35 milimetrów dłuższy od poprzednika, a jego rozstaw osi zwiększył się o 20 milimetrów. Dodatkowa przestrzeń oznacza więcej miejsca w kabinie z nowym 12,3-calowym systemem infotainment, a w tym dodatkowe 28 milimetrów miejsca na kolana dla pasażerów na tylnych siedzeniach.

W Europie Nissan Qashqai będzie dostępny z systemem E-Power, który wykorzystuje 1,5-litrowy silnik benzynowy pracujący wyłącznie jako generator do zasilania silnika elektrycznego o mocy 190 koni mechanicznych.

Czytaj też: Tak może wyglądać nowy Nissan Xterra
Czytaj też: Nissan Office Pod, czyli biuro na kółkach
Czytaj też: Nissan Leaf10 Special Edition czerpie garściami z modelu Ariya

W momencie premiery liczcie jednak na wspomagany łagodną hybrydą silnik o pojemności 1,3 litra i mocy 140 i 160 koni mechaniczny. Po stronie skrzyni biegów do gry wejdzie sześciobiegowy manual i CVT.