Elektryczny terenowy crossover Alpha Jax

Elektryczny terenowy crossover Alpha Jax, Alpha Jax, crossover Alpha Jax,

Jeśli lubicie się wyróżniać na ulicach, to Alpha Jax, czyli elektryczny terenowy crossover, będzie dla Was idealnym wyborem… o ile lubicie styl retro i macie czas.

Alpha Jax, jako elektryczny crossover

Elektryczny crossover Jax, to dopiero pomysł, który jest oparty na elektrycznej platformie i łączy w sobie „wszechstronne osiągi w terenie, trwałość i czystą moc”. Producent nazywa go mianem “juniora” wśród swoich crossoverów terenowych, co sugeruje, że w przyszłości mogą pojawić się większe i bardziej wydajne SUVy tego producenta.

Czytaj też: Zdjęcie kabiny Ioniq 5. Elektryczny samochód Hyundaia nadchodzi!
Czytaj też: Elektryczny samochód sportowy Ava sięgnie po Corvette C2
Czytaj też: Elektryczny samochód Sony robi nam złudne nadzieje

Alpha Jax korzysta z 75 kWh akumulatora, ma 4560 milimetrów długości i 1930 mm szerokości, oferując przy tym aż cztery miejsca siedzące i maksymalnie 1769 litrów pojemności bagażowej. Jako bardziej wczesna wersja samochodu z szansą na trafienie na linie produkcyjne, model Jax mógłby występować z jednym lub dwoma silnikami elektrycznymi i napędem AWD.

Czytaj też: Nowy elektryczny samochód Volvo zapowiedziany
Czytaj też: Pierwszy elektryczny samochód Bentley. Czym będzie?
Czytaj też:
Elektryczny samochód Sony w testach. Produkcja jednak możliwa!

W najlepszym wydaniu ten crossover o elektrycznym napędzie mógłby holować do 839 kilogramów, przyspieszać do 96,5 km/h w około 6,5 sekundy i na jednym ładowaniu pokonywać do 402 km. Ponoć jeśli wszystko pójdzie dobrze, pierwsze egzemplarze Alpha Jax trafią w ręce klientów w 2023 roku w cenie przynajmniej 38000 dolarów.