Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny samochód sportowy Ava sięgnie po Corvette C2

Elektryczny samochód sportowy Ava

Dosyć nieoczekiwanie Peter Brock oraz Ian Callum ogłosili swoją nową współpracę, której owocem będzie elektryczny samochód sportowy Ava, czerpiący garściami z Corvette C2 z 1962 roku.

Elektryczny samochód sportowy Ava

Obaj panowie są znani na rynku motoryzacyjnym, bo podczas gdy Brock zasłynął w roli projektanta General Motors, Callum projektował zarówno dla Forda, jak i Astona Martina. Wspólnymi siłami stworzą z kolei elektryczny samochód sportowy Ava, którego nazwa nawiązuje do łacińskiego „ad vitam aeternam”, które oznacza „do życia wiecznego”.

Czytaj też: SUV Corvette w planach firmy? Nowy raport rzuca światło na sprawę
Czytaj też: Wszystkie nowości w Corvette C8 2021
Czytaj też: Posłuchajcie pierwszą doładowaną Corvette C8

Cel? Stworzenie samochodu oferującego hipernowoczesne osiągi, ale zaklętego w klasycznym nadwoziu. Co najważniejsze, mamy już pokaz tego, jak takie połączenie ma wyglądać i co tu dużo mówić, wygląda bardzo podobnie do oryginalnej Corvette C2. Więcej szczegółów poznamy jeszcze w tym miesiącu.

Czytaj też: Krótki dokument o Corvette C8 prosto od Chevroleta
Czytaj też: Luksus kontra sport, czyli Rolls-Royce Wraith w pojedynku z Corvette C8
Czytaj też: Nagranie prototypu nowej Corvette Z06

Ava rzekomo będzie oferować moc od 1200 do 2000 KM z napędem na wszystkie koła. Nie ma jeszcze żadnych szczegółów na temat akumulatora, ale wiemy, że nad samochodem poza wspomnianej dwójki będą pracować inżynierowie, mający doświadczenie z Jaguarem C-X75 i Astonem Martinem Rapide-E.