WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Bez względu na model, Dodge Viper zawsze jest świetny na drodze

Na kanale Petrolicious pojawił się właśnie materiał, który jasno wskazuje na to, że bez względu na model i rocznik samochodu Dodge Viper, ten zawsze świetnie się prowadzi, a jazda nim, to czysta przyjemność.  

Czytaj też: Ktoś wziął sprawy w swoje ręce i wyrenderował pickupa Tesli

Oczywiście Viper, jak to Viper – nie każdemu może się spodobać. Zwłaszcza przez swoje nadwozie, które obłością i finezyjnymi kształtami może nawet przynieść na myśl dziecięcą zabawkę. Jednak jak tu nazwać go dziecięcym, kiedy pod maską zawsze drzemie u niego solidna V10 o pojemności 8- lub 8,4-litra, a w przypadku skrzyni biegów zawsze zostaje połączona z manualną “szóstką”, która za każdym razem rozkręca tylną oś.

Powyższy film tylko udowadnia to, że Dodge Viper zawsze jest świetny nad drodze. Wypowiedział się w nim Casey Putsch, właściciel wariantu GTS z 1997 roku, który uzależnił się od tego modelu odkąd zasiadł w nim po raz pierwszy. Postanowił jednak nieco poprawić fabrykę, dlatego też zmodernizował układ wydechowy, koła i zawieszenie, a pomimo tego, że licznik wskazuje już okolice 150 tysięcy kilometrów, za kółkiem bawi się za każdym razem równie dobrze.

Czytaj też: Test maksymalnej prędkości nowej Corvette C8

Źródło: Road and Track