Reklama

Zdjęcia szpiegowskie nowego BMW 4 Gran Coupe 2022

BMW 4 Gran Coupe, nowe BMW 4 Gran Coupe, zdjęcia BMW 4 Gran Coupe

Widzieliśmy już nadchodzące i zupełnie nowe BMW 4 Gran Coupe w testach, a jako że to ponownie pokazało się przed obiektywem, zebraliśmy dotychczasowe informacje do kupy.

Zdjęcia nowego BMW 4 Gran Coupe 2022

Chociaż wielu uznaje czterodrzwiowe coupe za zbędne przez obecność sedanów, producenci mogą tylko rzucić okiem na statystyki sprzedażowe, żeby obalić to zdanie. Przykładem tego jest Audi A5 Sportback, czy właśnie BMW 4 Gran Coupe, które powstało poprzez cofnięcie tylnych drzwi w sedanie serii 3 dla zachowania charakterystycznej linii dachu.

Czytaj też: BMW szykuje lifting iX3, choć ten dopiero co trafił do produkcji
Czytaj też: Szczegóły o elektrycznym sedanie BMW i7
Czytaj też: Odświeżone BMW X7 2022 może wyglądać TAK

Ten rywal dla nadchodzącego Audi A5 Sportback doczeka się nowej generacji w 2021 roku, a najnowsze zdjęcia szpiegowskie pokazują, że jest prawie gotowy do wielkiej premiery. Tuaj występuje na małych kołach z zimowymi oponami i reprezentuje wariant swoopy liftback o niższej specyfikacji, na co wskazują okrągłe końcówki wydechu.

Chociaż ogólny styl nowego BMW 4 Gran Coupe jest nam już znany (witamy nowe nery), szczególną uwagę warto zwrócić na naklejki przypominające konwencjonalne klamki drzwi, które odwracają naszą uwagę od nowiutkiej płaskiej konstrukcji klamki.

Czytaj też: Kiedy ruszy produkcja BMW i4, czyli elektrycznego sedana?
Czytaj też: Oficjalnie nieistniejący SUV BMW X8 wyszpiegowany
Czytaj też:
Drukowanie 3D dla BMW jest coraz ważniejsze

Linia 4 Gran Coupe będzie dostępna z typowymi silnikami benzynowymi i diesla zależnie od wariantu aż do topowych wydań M Performance. Oczekuje się, że przykładowo M440i będzie korzystać z turbodoładowanego, sześciocylindrowego silnika o pojemności 3,0 litra z technologią łagodnej hybrydy o mocy 387 koni mechanicznych i 500 Nm momentu obrotowego.