Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny crossover BMW iX1 wyszpiegowany po raz pierwszy

Elektryczny crossover BMW iX1, BMW iX1, zdjęcia BMW iX1

Obecnie elektryczną przyszłość BMW widzimy w modelu iX3 oraz iNext, ale ta jest znacznie bardziej okazała, co potwierdza elektryczny crossover BMW iX1 uchwycony po raz pierwszy.

Zdjęcia elektrycznego crossovera BMW iX1 w kamuflażu

Nowe zdjęcia szpiegowskie serwisu Motor1, które jako pierwsze pokazują nam ten model BMW, dotyczą prototypu przedprodukcyjnego z rozległym, wirującym kamuflażem. Ten tradycyjnie nie ukrywa wiele, a naklejka „Electric Test Vehicle” jasno potwierdza napęd tego cacka.

Czytaj też: Produkcja BMW M3 i M4 2021 rusza. Szykujcie kiełbaski na te grille
Czytaj też: Te BMW M4 GT4, to już artystyczne dzieła
Czytaj też: Nowe Gran Coupe BMW 4 wyszpiegowane

Jak widzimy, konstrukcja tego elektrycznego crossovera BMW iX1 nie odbiega daleko od zwykłego X1. W swoich crossoverowych korzeniach nie zapewnia żadnych niespodzianek, a jego elektryczna natura będzie czerpać garściami z iX3 pod kątem samych akcentów pokroju niebieskich wykończeń, zamkniętej maskownicy, czy aerodynamicznych felg.

Niewiele wiadomo o układzie napędowym, ale nie spodziewamy się niczego innego od tego, co BMW oferuje w iX3. Liczymy więc na jeden silnik napędzający tylne koła oraz mniejszy zestaw akumulatorów. Dla przypomnienia, układ napędowy iX3 wytwarza 285 KM i 400 Nm momentu obrotowego przy ograniczonej prędkości maksymalnej 180 kilometrów na godzinę.

Czytaj też: Jak brzmi BMW i8 bez sztucznego systemu?
Czytaj też: Elektryczne BMW 3 wyszpiegowane. Wygląda… niezbyt elektryzująco
Czytaj też: Flagowy elektryczny SUV BMW iNext z datą premiery

Chociaż oficjalnie nic nie wiadomo, BMW X1 nowej generacji powinno zadebiutować do końca 2021 lub na początku 2022 roku. Jego w pełni elektryczny wariant pojawi się z kolei później i możliwe, że dopiero pod koniec 2022 roku.