WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Elektryczne BMW 3 wyszpiegowane. Wygląda… niezbyt elektryzująco

Elektryczne BMW 3 wyszpiegowane. Wygląda… niezbyt elektryzująco

Ponownie mamy okazję podejrzeć to, co BMW planuje z nową erą dla swojej serii trzeciej, która przyjmie postać elektrycznego BMW 3, którego właśnie wyszpiegowano.

Elektryczne BMW 3 na zdjęciach

Gdyby nie brak rury wydechowej, wielu uznałoby ten prototyp BMW 3 za odświeżoną serię trzecią z silnikiem spalinowym, a przynajmniej wtedy, gdyby producent nie postarał się o naklejki wskazujące EV na przednich drzwiach. Dlaczego więc BMW zakamuflowało ten prototyp (via Motor1)?

Czytaj też: Flagowy elektryczny SUV BMW iNext z datą premiery
Czytaj też: Klimatyczne fotki wyszpiegowanego BMW M3 Touring
Czytaj też: BMW M4 Competition 2021 w limitowanej edycji x Kith

Wyjścia są dwa – albo to zwyczajny muł testowy z nadwoziem serii 3, ale z elektrycznym napędem, albo BMW postawi na stworzenie elektrycznego modelu z wykorzystaniem konwencjonalnej serii 3 po odświeżeniu. Tak czy inaczej, elektryczną wersję będzie wyróżniać sama maskownica z przodu i zapewne szereg drobnych detali.

Czytaj teżJak brzmi BMW i8 bez sztucznego systemu?
Czytaj też: Wyrenderowano tajemnicze BMW X8 z dziwnymi światłami
Czytaj też: Prototyp BMW 2 Active Tourer 2021 na nowych materiałach

Przez obecność BMW i3 na rynku kwestia nazewnictwa jest ciągle pod znakiem zapytania, a my celujemy, że elektryczne BMW 3 zadebiutuje wraz z odświeżeniem całej serii w 2022 lub 2023 roku. W rezultacie będzie to czwarty elektryczny samochód BMW, którego marka oferuje zaraz po iX3, i4 oraz iNext, które jednak jeszcze nie zadebiutowały.

Co ciekawe, kiedy kilka tygodni temu serwis Autocar zapytał Domagoj Dukeca, dlaczego BMW zdecydowało się na wprowadzenie i4 przed elektryczną serią trzecią, ten powiedział:

Elektryfikacja wciąż znajduje się w punkcie, w którym niektórzy ludzie wątpią, czy powinni po nią sięgać, czy nie, a ta wciąż jest trochę droższa. Samochody elektryczne potrzebują więcej emocji i uważamy, że zelektryfikowany i4 ma więcej sensu [pod kątem szybszej premiery] niż elektryczna seria 3.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News