WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Jak brzmi BMW i8 bez sztucznego systemu?

Jak brzmi BMW i8 bez sztucznego systemu?

Czy wiecie, że hybrydowy supersamochód BMW i8 ze swoimi motylkowymi drzwiami rozbrzmiewa sztucznym rykiem? Ktoś postanowił sprawdzić, jak brzmi bez swojego systemu.

Brzmienie BMW i8 bez sztucznego systemu

W czerwcu w Lipsku w Niemczech BMW zakończyło produkcję ekskluzywnej hybrydy plug-in i8 po około sześciu latach od jej rozpoczęcia w 2014 roku.

Czytaj też: Takiego rywala Porsche się nie spodziewało. 911 Turbo S kontra 1000-konne BMW M5
Czytaj też: Wyrenderowano tajemnicze BMW X8 z dziwnymi światłami
Czytaj też: Prototyp BMW 2 Active Tourer 2021 na nowych materiałach

Ten samochód występuje z połączeniem 1,5-litrowego silnika rzędowego o trzech cylindrach wraz z silnikiem elektrycznym w towarzystawie 11,6 kWh akumulatora. W tej konfiguracji chwali się mocą 369 koni mechanicznych i 570 Nm momentu obrotowego. 

Pamiętajmy jednak, że jego silnik spalinowy, to ta sama jednostka, którą wykorzystuje zwyczajny Mini Cooper. Nie zapowiada się więc na brzmiącą specjalnie godnie bez swoich głośników umieszczonych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu, które mają na celu wzmocnić hałas, jaki wydaje ten trzycylindrowy 1,5-litrowy silnik. Jak jednak jest w rzeczywistości?

Czytaj też: Klimatyczne fotki wyszpiegowanego BMW M3 Touring
Czytaj też: BMW M4 Competition 2021 w limitowanej edycji x Kith
Czytaj też: Tak jeździ elektryczne BMW iNext! Nagrano je podczas testów na Nurburgring

Powyżej możecie posłuchać tego ryku, który jednak jest nieco przekłamany. Autor połączył bowiem dźwięki z kabiny z tymi, które przechwycił mikrofon przymocowany do zderzaka oddalony o jakieś 20 cm od tłumika.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News