BMW M2 Turbomeister Edition jako nieoficjalne M2 CSL

BMW M2 Turbomeister Edition, nieoficjalne M2 CSL, BMW M2 Turbomeister

Zdjęcia szpiegowskie sprzed lat sugerowały, że BMW przygotuje dla nas M2 CSL, ale finalnie projekt popadł w zapomnienie. Dlatego powstało BMW M2 Turbomeister Edition, które próbuje być tym porzuconym modelem.

BMW M2 Turbomeister Edition

W rzeczywistości cały projekt nie jest taki prosty, bo w rzeczywistości BMW M2 Turbomeister Edition powstało za sprawą gościa z Niemiec. Ten współpracował z działem projektowym BMW nad stworzeniem tego nieoficjalnego, drogowego M2 CSL opartego na oficjalnym modelu M2 z 2016 roku.

Czytaj też: Zdjęcia szpiegowskie nowego BMW 4 Gran Coupe 2022
Czytaj też: Oficjalnie nieistniejący SUV BMW X8 wyszpiegowany
Czytaj też: 
Drukowanie 3D dla BMW jest coraz ważniejsze

Szereg środków obniżających wagę pozwolił zmniejszyć masę własną samochodu o około 110 kilogramów. Dzięki temu to jedyne w swoim rodzaju M2 Turbomeister Edition jest prawie tak lekkie jak BMW E46 M3 CSL, najpopularniejsze BMW, jakie kiedykolwiek stworzono.

Gdyby tego było mało, M2 CSL Turbomeister Edition korzysta z kilku ulepszeń wydajności, z których najbardziej godnym uwagi jest zmodyfikowany 3,0-litrowy silnik S55 z podwójnym turbodoładowaniem pod maską. Ten wytwarza teraz 520 koni mechanicznych i 660 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: BMW szykuje lifting iX3, choć ten dopiero co trafił do produkcji
Czytaj też: Szczegóły o elektrycznym sedanie BMW i7
Czytaj też: Odświeżone BMW X7 2022 może wyglądać TAK

Za ulepszenia układu napędowego i wydechowego odpowiada firma Beek Auto Racing z Holandii i Akrapovic ze Słowenii. Pełen zestaw zawieszenia poprawiający prowadzenie samochodu i pewność na drodze pochodzi od AST Suspension. Z kolei Defined Coding z Wielkiej Brytanii stworzyło niestandardowe oprogramowanie dla skrzyni biegów i mechanizmu różnicowego, a niepowtarzalny wygląd modelowi zapewniła firma Topaz Detailing.