Reklama
aplikuj.pl

Spójrzcie na prototyp Volkswagena ID.6. Wbrew pozorom, to nie Peugeot

prototyp Volkswagena ID.6, Volkswagen ID.6 w obiektywie,Volkswagen ID.6, testy Volkswagen ID.6, zakamuflowany Volkswagen ID.6

Elektryczne samochody Volkswagena w ramach rodziny ID doczekają się wielu iteracji (od ID.1), co potwierdza ponownie Volkswagen ID.6 w obiektywie.

Volkswagen ID.6 z twarzą Peugeota

Nie jest tajemnicą, że ID.6 jest produkcyjną wersją konceptu ID. Roomzz, który został ujawniony ponad rok temu, a był to w pełni elektryczny trzyrzędowy SUV. Pierwszy raz ten model w przedprodukcyjnym smaku widzieliśmy we wrześniu z dziwacznym kamuflażem, który znalazł się na nim również dziś, ale w innej konfiguracji.

Czytaj też: Volkswagen XL1 jako najbardziej wyjątkowy produkcyjny samochód VW
Czytaj też: Tańsze elektryczne samochody Volkswagena już rozwijane
Czytaj też: Kolejny sedan pójdzie w zapomnienie, a to kultowy w Polsce Volkswagen

Szpiegowany podczas testów w niskich temperaturach, ID.6 nadal dzierży na przodzie elementy Peugeota, które w rzeczywistości są naklejkami (przyjrzyjcie się grillowi oraz zderzakowi). Z kolei na tyle ten prototyp ID.6, którego elektryczne zapędy zdradzają plakietki „Elektrofahrzeug”, ma inny zestaw fałszywych tylnych świateł.

Czytaj też: Elektryczny katamaran związany z Volkswagenem będzie zasilany energią słoneczną
Czytaj też: Elektryczny Volkswagen ID.4 chwali się swoim zawieszeniem
Czytaj też: Nowy SUV Volkswagena ujawniony w prasówce SEATa

Volkswagen i tak świetnie poradził sobie z ukryciem tego testowego samochodu, bo niewtajemniczeni nie zobaczą w nim szybko ID.6, czyli koncepcji Roomzz. Na nią zresztą wystarczy spojrzeć, żeby oszacować, jak finalnie ten wielki elektryczny SUV VW będzie wyglądać.